Klopp o odchodu Coutinha: Pro jeho udržení jsem udělal maximum. Přišel jsem o přítele

Klopp o odchodu Coutinha: Pro jeho udržení jsem udělal maximum. Přišel jsem o přítele

Je tomu jen hodin, co upekl další hvězdný přestup, o kterém se špitalo již během léta. Brazilský reprezentant Philippe Coutinho nakonec odchází do Barcelony za 145 milionů liber, což z něj dělá druhého nejdražšího hráče historie. Větší cenovku měl jen jeho krajan Neymar při přesunu do PSG. Německý kouč ve službách Reds přiznal, že se ho do poslední chvíle snažil přesvědčit o setrvání.

Liverpool v poslední době na jeho schopnostech stavěl a pro klub je to velmi citelná ztráta. Nejen kvůli tomu se již v létě postavil štědrosti katalánského giganta na odpor a velkorysé nabídky odmítal. V sobotu se však už Barcelona prosadila a Coutinha nakonec ulovila.

„Není žádným tajemstvím, že Philippe chtěl, aby se tento krok uskutečnil už od léta, kdy Barcelona poprvé projevila zájem. Já jsem na něj ale naléhal spolu s vedením a majiteli, aby zůstal. Dokonce i někteří spoluhráči ho tu chtěli mít i nadále. On ale zoufale toužil po ochodu na Camp Nou,“ přiznal Klopp den po přestupu.

„Mohu fanouškům sdělit, že jsme udělali vše pro to, aby zde zůstal. Vše, co bylo v našich silách a možnostech. Ale on si je svou budoucností stoprocentně jistý. Barcelona byla jeho snem a rodina ho v tom podporovala. Loučíme se v dobrém, přicházím o přítele, ale rozhodně na něj nezapomenu,“ pokračoval zkušený německý kouč.

„Jsem tady už dost dlouho na to, abych znal historii tohoto klubu. Liverpool ji má bohatou. Všichni víme, jací klíčoví hráči v minulosti už odešli, a nebylo jich málo. Klub se z toho ale vždy dokázal oklepat a jít dál. Věřím, že to zvládneme i tentokrát,“ ujistil fanoušky.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.