Kapitán třetiligové Slavie Matoušek postup do druhé ligy neřeší

Kapitán třetiligové Slavie Matoušek postup do druhé ligy neřeší
ROZHOVOR

V podzimní části MSFL nasbíraly pouze dva celky více bodů než Kroměříž, a sice Prostějov a Velké Meziříčí. Protože ale SK Hanácká Slavia neztrácí mnoho, zůstává ve hře o postup do Fotbalové národní ligy. To, že se jedná o dobrou výchozí pozici do jarních odvet, pak v rozhovoru pro eFotbal.cz potvrdil i sedmadvacetiletý Tomáš Matoušek, jenž tvrdí muziku v defenzivní řadě a je týmovým kapitánem.

Když se ohlédneš zpět k podzimu, pokračovali jste stejně dobře jako na jaře, co byla hlavní příčina?

Důležité bylo, že kádr zůstal, až na malé změny pohromadě. V kabině se udělala výborná parta, tekže to fungovala v kabině i na hřišti a to je podle mě základ úspěchu. I když těch bodů mohlo být ještě více, ale třetí místo se ztrátou tří bodů na prvního, je dobrá výchozí pozice do jarních bodů.

Za týden začínáte přípravu, nemáte sice moc zvučné soupeře, ale určitě vhodné k testování nových hráču, je tak? Který soupeř si myslíš že bude nejzajímavější?

Zimní přípravu nemá nikdo rád, ale musíme ten začátek přetrpět a pak už to bude dobré. Určitě nám dá do těla náš kondiční trenér Martin Snídal, protože tréninky s ním jsou hodně vyživné. Co se týče soupeřů, tak mám rád, když se hraje proti silnějším týmum. Tam se ukáže, kde máme slabiny, ale příprava je dlouhá a zápasl je tam dost, takže bude čas a prostor vyzkoušet nové hráče. Určitě zápasy s týmy Líšně, Skalice a Znojmo budou mít svou kvalitu a ukáží nám, jak jsme připraveni. Osobně si myslím, že zajimavý zápas bude se Znojmem.

Máš nějké zprávy o nějkýc posílach, muzes jmenovice nebo muzes zminit aspon z jakýho klubu kdo příjde?

Nějaké zprávy o příchodech a odchodech mám, ale určitě teď nebudu ještě nikoho jmenovat, dokud není nic jisté. Ideální by bylo, kdyby nikdo neodešel, ale určitě nějaké změny příjdou.  Já jen věřím, že se případné odchody podaří adekvátně nahradit, aby to mohlo na jaře klapat, tak jako před rokem.

Mluví se, že když vyhrajete ligu nebo dostane nabídku na postup, že budete chtít jít výš, co druhá stránka finance?

Tak o tohle se vůbec nestarím a ani to neni otázka pro mě. Ja chci vyhrát MSFL a nic jiného mě nezajíma. Jestli se pak bude chtít postoupit, to už záleží na vedení. Ja chci, aby se dařilo týmu, mně a aby se vyhrávalo.