Nakukuje do áčka PSV, sbírá ocenění. Králi dorostenců předvídá velkou kariéru i Poborský

Nakukuje do áčka PSV, sbírá ocenění. Králi dorostenců předvídá velkou kariéru i Poborský

V minulosti dvakrát triumfoval mezi mladšími dorostenci, nyní obhájil první místo v kategorii hráčů do devatenácti let. I to dokládá, že český fotbal má v záložníkovi PSV Eindhoven Michalu Sadílkovi opravdu velkou naději. Jen slova chvály má pro mládežnického reprezentanta třeba i vicemistr Evropy z roku 1996 Karel Poborský.

V osmnácti letech má kariéru našlápnutou jako málokdo. Je kapitánem české reprezentace do devatenácti let i stejně starého výběru v PSV Eindhoven. Ve známém nizozemském klubu mu navíc loni vylepšili smlouvu a postupnými krůčky se začíná prosazovat i mezi dospělými, když tu a tam naskočí za druholigovou juniorku a občas naskočí i do tréninku s „áčkem“ po boku největších hvězd. V klubu zkrátka se Sadílkem počítají i do budoucnosti.

I přes nabitý program zavítal na skok do Prahy, aby na Galavečeru Grassroots převzal druhý rok po sobě ocenění pro nejlepšího staršího dorostence. Hlavní cenu přebíral dokonce už počtvrté, už dříve totiž dvakrát vyhrál i anketu mezi mladšími dorostenci a dorovnal tak počiny svých předchůdců Václava Černého a Dominika Maška.

Takové ocenění má velký ohlas i v PSV, už teď mám na mobilu od lidí z klubu spoustu zpráv. I oni jsou rádi, že jsem se znovu dočkal takového vyznamenání,“ uvedl po převzetí trofeje Sadílek. A jak vůbec hodnotí uplynulý rok ze svého pohledu? „Byl to dobrý rok, jsem kapitánem v dorostu Eindhovenu, nakukuju do áčka, což byla velká odměna mé práce. S reprezentací U19 jsme udělali úspěch na ME, takže rok 2017 byl z mého pohledu dobrý,“ dodal odchovanec Slovácka.

Sadílek anketu ovládl před dalšími velkými talenty – Martinem Graiciarem, který v letošní sezoně hostuje v Liberci z italské Fiorentiny, a brněnským Antonínem Růskem. Mladému reprezentantovi a na pódiu gratuloval i dlouholetý reprezentant Karel Poborský. „Michal Sadílek je jasnou jedničkou, má našlápnuto k výborné kariéře. Přál bych si, abychom ho dál viděli třeba v áčkovém dresu,“ prohlásila někdejší hvězda Benfiky Lisabon, Manchesteru United či římského Lazia.

Cena Vlastislava Marečka pro nejlepšího mladšího dorostence putuje do brněnské Zbrojovky zásluhou útočníka Lukáše Vorlického, který za sebou nechal slávistického gólmana Jakuba Markoviče a dalšího forvarda Adama Hložka ze Sparty.

Lídr, co hodlá prorazit v PSV i cíl Juventusu. Tohle jsou největší dorostenecké naděje!

Roste Spartě Lafatův nástupce? Nastřílel víc gólů než celá Stramaccioniho parta!