Sparta jednala v Bruselu, Stanciu bude nejdražším hráčem české ligy

Sparta jednala v Bruselu, Stanciu bude nejdražším hráčem české ligy

Ještě před odletem na první ze dvou španělských soustředění, ke kterému dojde ve čtvrtek, by měla Sparta představit svou velkou posilu do zálohy. 

Čtyřiadvacetiletý umunský středopolař Nicolae Stanciu, o kterém představitelé momentálně pátého týmu HET ligy jednali na belgické půdě již v úvodu týdne, se s největší pravděpodobností stane nejdražším fotbalistou v historii české nejvyšší soutěže (dosavadní rekord drží Tal Ben Chaim, který vyšel na 78 milionů korun).

Ačkoliv měl jít jeho kmenový klub Anderlecht s cenou dolů, i tak by za něj mělo letenské "S" poslat do Bruselu až 120 milionů korun. Samotná suma by byla 100 až 110 milionů korun a další miliony by pak mohly připlout Fialkám za případný postup do evropských pohárů.

Belgický gigant byl původně se Spartou domluven na hostování s opcí Po změně majitele však změnil stanovisko a lpí na okamžitémm transfer. Ve hře navíc mají být i dva přední týmy z bundesligy a celky z Kataru a Saúdské Arábie, které v takových případech nešetří.

Belgické zdroje ale i nadále favorizují Křetínského značku. "Nik věří, že se díky ní vrátí do evropských pohárů, restartuje kariéru a odrazí se zase do některého z větších klubů. Ščasný mu navíc nabídl roli špílmachra po Rosickém, na niž se cítí nejlépe. Na to slyší a Praha se mu líbí," zaznělo na serveru sport.cz.

Na cíli se shodli Andrea Stramaccioni i Zdeněk Ščasný, jenž je v klubu novým sportovním ředitelem. "Byl bych rád, aby právě on byl první posilou. Znám ho velmi dobře, nejen já. Když se možnost získat ho objevila, reagoval jsem, že to je přesně ono. Zvládá dva posty, dává góly, má skvělou kopací technika. Navíc je pracovitý a velice slušný člověk. Jeho příchod bych velmi vítal," pronesl již před pár dny bývalý stratég Panathinaikosu Atény.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.