Na Letné se dvojnásobně prodlužovalo, Sparta si pojistila mládežnické reprezentanty

Na Letné se dvojnásobně prodlužovalo, Sparta si pojistila mládežnické reprezentanty
OBSAHUJE VIDEO

Na Spartě se tento týden podepisovaly nové smlouvy s perspektivními nadějemi. Do roku 2020 spojili svou budoucnost s letenskou značkou Adam Hložek a Václav Drchal.

Osmnáctiletý středopolař Drchal, jenž je aktuálně členem reprezentační devatenáctky, byl Andreou Stramaccionim povolán do zimní přípravy s áčkem. A mohla za to jeho pdozimní bilance v dorostenecké lize, v níž okořenil svých patnáct startů dvaadvaceti přesnými zásahy.

A klient agenta Pavla Pasky byl vidět i na mezinárodní půdě - dvě branky vstřelil v UEFA Youth League a stejný počet tref si nechal také na Premier League International Cup.

O tři roky mladší ofenzivní tykadlo Adam Hložek, který má za sebou stáže v Bayernu či Arsenalu, měl na podzim v celostátní lize do 17 let bilanci 11 startů a 5 gólů. Zimní přípravu zahájil třetí nejmladší dorostenec České republiky za rok 2017 se sparťanskou devatenáctkou.

"Byl jsem hodně překvapený, že jsem dostal smlouvu v již patnácti letech, ale je to pro mě velká čest a velká motivace do další práce,“ uzavřel stránkami sparta.cz citovaný Hložek, jehož doprovázel na Letné otec.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.