Kulhánek by se měl poprat o post defenzivního záložníka s Mavubou, tvrdí Kováč

OBSAHUJE OHLASY

Sparta vyzvala před čtvrtečním odletem na španělské soustředění druholigové Táborsko, které na Strahově smázla 7:2. Největší podíl na tom měli osmnáctiletý teenager Václav Drchal a dvougólový veterán David Lafata. K povedenému utkání se následně vrátil na stránkách sparta.cz také asistent Andrey Stramaccioniho Radoslav Kováč.


Kulhánek by se měl poprat o post defenzivního záložníka s Mavubou, tvrdí Kováč

O vysokém sedmigólovém triumfu...

"Po pěti trénincích jsme začali velmi špatně, udělali jsme dvě chyby a dostali jsme dva zbytečné góly, čehož se musíme vyvarovat. Na druhou stranu je dobře, že jsme dokázali vstřelit sedm gólů a doufám, že to týmu pomůže po psychické stránce i přes ty zbytečné dva góly."

O čerstvé mladé krvi v áčku...

"Václav Drchal je náš buldoček. Je velmi silný, důrazný a rychlý. Vypadá v tréninku velmi dobře. Zatím je velmi brzy říct, zda zůstane Vašek Drchal v kádru pro jarní část, ale pokud bude pokračovat takhle, jako do teď, tak šanci má. Myslím, že všichni mladí hráči, kteří přišli do přípravy včetně Jirky Kulhánka, jsou oživením pro tým. Je to jen dobře pro mužstvo. Jirka vypadá velmi dobře. Sledoval jsem ho už během hostování ve Vlašimi a v Liberci zažil povedený půl rok. Měl by se poprat o post defenzivního záložníka s Riem Mavubou. Je to talentovaný hráč a udělal velký progres v Liberci. I proti Táborsku za poločas ukázal, že je právoplatným členem kádru. Je klidný na míči a dokáže být ve správné pozici během celého zápasu. Na to, jak je mladý, má vysokou herní inteligenci."

O těch, kteří nedohráli či léčí zranění...

"Ben Chaim bude určitě v pořádku, Eldar Civič dostal nejspíš koňara, ale doufám, že bude brzy v pořádku. Václav Kadlec začne trénovat ve Španělsku, to samé Pepa Šural. Michal Kadlec nehrál kvůli koňaru z tréninku, ve Španělsku začne i Ondra Zahustel a Martin Dúbravku bude také jistě brzy v tréninku."