Arsenal už je s odchodem Sáncheze smířený, dokonce má náhradu!

Arsenal už je s odchodem Sáncheze smířený, dokonce má náhradu!

Podle francouzského deníku Le Buteur se již Arséne Wenger smířil s odchodem Alexise Sáncheze a nadále ho již nepřemlouvá, aby prodloužil s londýnským velkoklubem smlouvu. Podle anglických médií se Sánchez v nejbližších dnech odejde do Manchesteru City, přičemž pouze tak za něj bude mít Arsenal alespoň nějaké finanční odškodné.

Vedení Arsenalu má již dokonce i náhradu za chilského křídelníka. Údajně se totiž snaží o příchod alžírského rychlíka ve službách Leicester City, Riyada Mahreze, který je jednou z hlavních tváří týmu, který v sezóně 2015/16 šokoval fotbalový svět ziskem titulu v Premier League. O Mahreze měl Arsenal zájem již po sezóně, v níž "Lišky" triumfovaly, tehdy byla však jeho kupní hodnota příliš vysoká.

Stále teprve šestadvacetiletý Mahrez působí v Leicesteru od roku 2014, kdy přišel z francouzského Le Havre. Při výběru národního týmu mohl Mahrez volit mezi rodnou Francií a Alžírskem, odkud pochází jeho rodiče. Nakonec Mahrez zvolil Alžírsko, protože v roce 2014 nevěřil, že by se kdy mohl dostat do francouzského výběru. Francouzská fotbalová federace to ještě u Uefy zkoušela, aby Mahrez mohl nastoupit na Euru 2016, delegáti Uefa však byli nekompromisní.

Sánchez působí v Arsenalu od roku 2014, kdy přišel ze španělské Barcelony za 31,7 milionů britských liber a ihned se stal společně s Mesutem Özilem jedním z tahounů mužstva. Chilan Sánchez chtěl z Arsenalu odejít již od jara loňského roku, kdy se dozvěděl, žte v příští sezóně nebude Arsenal hrát Ligu mistrů. Dohromady si za "Gunners" připsal 165 startů, ve kterých vstřelil 80 gólů.