Slavia ani Spartak Moskva Karavajevovi nevyšly, jeho zimní odchod je i tak skoro jistý

Slavia ani Spartak Moskva Karavajevovi nevyšly, jeho zimní odchod je i tak skoro jistý

Ostře sledovanou Letnou k tomuto datu opustili tři zahraniční borci Biabiany, Janko a Mandjeck a brzy je bude následovat i čtvrtý.

Jedná se o dvaadvacetiletého krajního beka Vjačeslava Karavajeva, který ve sparťanském dresu neprožívá dobré měsíce (v HET lize na podzim jen 191 odehraných minut) a chce co nejrychleji pryč.

Jak informoval jeho agent Alexej Safonov, bývalý hráč Jablonce či Dukly, jehož české konto zdobí 88 prvoligových startů a šest branek, jedná hned s několika kluby včetně tří celků z ruské Premier League.

"Zatím žádná dohoda neexistuje. Mám ale za to, že Karavajev na devadesát procent už v zimě přestoupí. I když to nemusí být do Ruska," citoval sport.cz slova zmíněného manažera.

Ten byl v případě někdejšího borce CSKA Moskva nebývale konkrétní. "Sparta žije z prodeje hráčů. Očekávali, že Karavajev odejde. Nový trenér ho nestavěl. Vypadl ze sestavy, aby nezatěžoval rozpočet. Chtěli ho prodat do Slavie, ale nevyšlo to," pokračoval Safonov, jehož slova vyšla na sport.cz.

Zájem o současného svěřence Andrey Stramaccioniho, který odehrál v úvodním utkání roku 2018 proti Táborsku kompletních 90 minut, měl dokonce projevit také úřadující ruský šampion Spartak Moskva. Mistři však nakonec vsadili na někoho jiného.

Sparťanský talent Hložek: Zájem Juventusu? Jsem přesvědčen, že bych se dokázal prosadit

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.