VAR se testuje už i v Anglii. Conte by byl rád, kdyby se zbytečné prodlevy projevily i na nastaveném čase

VAR (tedy Video Assistant Referee) po letech spekulací konečně přináší spravedlivé rozsouzení několika sporných situací jak na trávníku, tak i mimo něj, a přesto už jsou s novým systémem problémy. Podle manažera Chelsea Antonia Conteho by prodlévám plynoucích z věčného přezkoumávání videa měla být přizpůsobena i nastavená doba utkání. 

VAR se testuje už i v Anglii. Conte by byl rád, kdyby se zbytečné prodlevy projevily i na nastaveném čase

Chelsea a Arsenal byly první dva celky z anglické Premier League, které si tento systém mohly v semifinálovém utkání Carabao cupu (0:0) vyzkoušet na vlastní kůži. Zatímco Wenger si ještě odpykával svůj třízápasový trest za urážky na adresu sudího a k nové technologii se prozatím nevyjádřil, Conte z ní moc nadšený nebyl. 

Kromě momentů, kdy došlo ke klasickému ošetřování, což je v každém zápase běžné, bylo k vidění i několik drobných přerušení hry, za nimiž stála videokabina, v níž seděl druhý sudí a ten měl vyhodnotit sporné situace a zpátky je poslat do sluchátka hlavnímu sudímu na hřišti. Čas tímto ztracený se měl projevit v podobě delšího nastavení na konci zápasu, jenže to se však nestalo a Conte apeluje na změnu. 

„Pro mě je to vyloženě zklamání. Když jste v Itálii a sudí někdy nastaví sedm, osm nebo devět minut, nikdo se nemůže divit. Ve druhém poločase jsme museli počkat, až lékaři dvakrát ošetří jednoho hráče a k tomu jsme viděli několik přerušení vlivem VAR. Proto logicky očekávám více nastaveného času, když dojde k podobným situacím,“ řekl Conte. 

Samotnou roli v podobném vyjádření mohla hrát i drobná frustrace z průběhu utkání, neboť Chelsea byla na domácí půdě značně lepší než její soupeř, a přesto jsme gól v zápase neviděli. 

„Pokusili jsme se vyhrát, ale nebyli jsme dostatečně pohotoví. I když jsme měli 20 střel a soupeře jsme zatlačili hluboko na svou půlku, mohli jsme z utkání vytěžit víc, což se nám nepodařilo. Ale tak to je, každý zápas je jiný. Poslední vzájemné střetnutí byly oba týmy dost otevřený a oba se pokoušely vyhrát. Dneska hrál Arsenal velmi defenzivně,“ dodal.