Liverpool nadchla životní forma kapitána Atalanty. Dočká se drobný Argentinec velkého přestupu?

Liverpool nadchla životní forma kapitána Atalanty. Dočká se drobný Argentinec velkého přestupu?

To, že by v zimním transferovém okně Liverpool mlčel a nevyvíjel žádné aktivity, se nepředpokládá. Tím spíš, že kapitál by mu po lukrativním obchodu s Barcelonou chybět neměl.

V hledáčku Reds z Anfield Road, kteří v sezoně Premier League nastříleli více branek než United, Chelsea, Tottenham i Arsenal, podle listu Tuttosport uvízl kapitán italské Atalanty Bergamo Alejandro "Papu" Gómez.

Byť už má ofenzivní záložník těsně před třicítkou a v jeho případě už nejde mluvit o perspektivě, poslední týdny ho zastihly v životní formě, díky čemuž už si připsal i čtyři premiérové starty za národní mužstvo Argentiny.

Pouze 165 centimetr vysoký Gómez pomohl v minulémm ročníku Atalantě k senzačnímu čtvrtému místu v Serie A a při oné jízdě se blýskl šestnácti vstřelenými góly.

Letos na podzim pak byl u toho, když Bergamo postoupilo do vyřazovací fáze Evropské ligy z prvního místa ve skupině a on sám tomu pomohl dalšími dvěma přesnými zásahy.

Zkušený fotbalista operuje v Bergamu od roku 2014. Předtím oblékal trikoty Catanie či Metalistu Charkov. Mimo Starý kontinent v rodné zemi pak působil v Arsenalu a San Lorenzu.

Hazard? Ale jděte! Real cílí v kádru Chelsea ještě na jednoho borce...

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.