Dal dva góly Spartě a spustil humbuk. Je to super, když se o vás zajímají, těší Vozihnoje

Dal dva góly Spartě a spustil humbuk. Je to super, když se o vás zajímají, těší Vozihnoje
ROZHOVOR

Na podzim hrál za béčko Táborska v krajském přeboru a moc se o něm nevědělo, teď budete mezi fotbalovými fanoušky stěží hledat někoho, kdo by Leoše Vozihnoje neznal. A to nejen díky jeho barvitému jménu. Sedmnáctiletý mladík na sebe strhl velkou pozornost poté, co se dvakrát trefil v přáteláku proti hvězdami nabité Spartě. A mimochodem – šlo vůbec o první góly šikovného záložníka za druholigové áčko. O to je to celé pikantnější. Jak v rozhovoru pro eFotbal.cz přiznává, nebývalý zájem o svoji osobu si užívá.

Nebojím se tvrdit, že jste fotbalové fanoušky i odborníky svým způsobem trochu pobláznil. Dát své první góly za áčko proti Spartě, to se jen tak někomu nepovede. Jak jste si to užíval?

Jsem velmi šťastný, že se mi podařilo dvakrát skórovat. Popravdě, ani nevím, jaký jsem měl zrovna pocit, ale určitě jsem byl hrozně rád. Ještě aby ne, když jsem dal svoje první góly za A-tým a ještě tomu proti takovému soupeři jako je Sparta.

Vy jste ale mohl teoreticky stát v utkání i na druhé straně barikády, v žákovském věku jste totiž v mládeži Sparty chvíli působil. Proč jste v klubu nevydržel a rozhodl se pro návrat?

Byl jsem tam, když mi bylo, tuším, jedenáct let. Po roce a půl jsem se ale vrátil zpátky, byl jsem ještě malý a všechno to bylo dost komplikované. Musel jsem dojíždět, navíc to bylo dost složité i se školou.

Jak vnímáte zájem a celkově humbuk kolem vaší osoby, který se vcelku logicky ihned po zápase strhnul?

Vnímám to jen a jen pozitivně. Jsem především rád, že se mi to utkání povedlo.

A jak to máte nyní v kabině? Popichují vás nějak vaši spoluhráči? Dovedu si představit, že sem tam budete terčem vtípků…

Kabina je v Táborsku super. Nedá se asi zrovna říct, že mě úplně popichují, ale je fakt, že občas nějaký ten vtípek přijde.

Sparťanský talent Hložek: Zájem Juventusu? Jsem přesvědčen, že bych se dokázal prosadit

Takový zápas vám musel dodat notnou dávku sebevědomí, budete souhlasit? A v čem vám takový výkon může do pomoct do budoucna?

Na sebevědomí mi to určitě přidalo, myslím si, že ne každému se poštěstí dát Spartě v jednom utkání dva góly. Pro mě, jako pro mladého hráče, je to rozhodně motivace do budoucna v tom, abych se pořád zlepšoval a zlepšoval. Teď už je jen na mě, jak se s tím dokážu poprat.

Sázkové kanceláře dokonce po zmiňovaném utkání vypsaly kurzy na to, jestli vám góly proti Spartě pomohou k angažmá v první lize. Jak tohle vnímáte?

Úplně nevím, jak to mám vnímat. Je ale určitě super pocit, když se o vás takhle zajímají.

A troufl byste si na angažmá v nejvyšší soutěži? Deník Sport napsal, že sportovní manažer Zlína Zdeněk Grygera prý poslal textovku výkonnému řediteli Táborska Tomáši Samcovi, že vás chce okamžitě do prvoligového kádru…

Těžko říct. Nejdřív bych si chtěl určitě vybojovat stálé místo v Táborsku, kdyby nějaká nabídka z vyšší soutěže přeci jen přišla, tak bych začal řešit se svým manažerem, co by bylo pro moji další kariéru to nejlepší.

A v Táborsku jste momentálně spokojený po všech směrech?

Jsem tu velmi spokojený. Máme suprové zázemí, kde najdeme absolutně všechno, co potřebujeme. Od tréninkových prostor až po regeneraci. Myslím si, že tady máme i velmi kvalitní tým. A parta? Ta je bezvadná, musím přiznat, že když jsem loni v létě naskočil do přípravy áčka z dorostu, tak mě velmi mile překvapila.


(Foto: Karolina Kabíčková)

Mohou dostat teenagera do ligy dva přípravné góly do sítě Sparty?

Nakukuje do áčka PSV, sbírá ocenění. Králi dorostenců předvídá velkou kariéru i Poborský

Průvan ve Vlašimi: Obstát ve druhé lize zkusí 4 hráči Sparty včetně Frýdka