Ani Boleslav, ani Baník. Austria počítá se Stronatim mezi tři stopery

Ani Boleslav, ani Baník. Austria počítá se Stronatim mezi tři stopery

Trio Pavel Čmovš, Vladislav Levin a Miljan Vukadinovič spojuje boleslavský konec, který se týká také bývalého mládežnického reprezentanta Česka Patrizia Stronatiho.

Třiadvacetiletý stoper však neopouští město automobilů kvůli svému bývalému klubu Baníku Ostrava, se kterým byl v posledních dnech spojován. Urostlý defenzivní specialista, jemuž chybí do dvou metrů sedm centimetrů, se vrací do svého kmenového celku Austrie Vídeň.

"Patriziovi vypršelo v Mladé Boleslavi roční hostování. Austria si ho chtěla stáhnout zpátky už v létě, ale tehdy se kluby na předčasném ukončení hostování nedohodly," ozřejmil Deníkem Sport citovaný agent Václav Svěrkoš, jenž se jako hráč v minulosti objevil v M´gladbachu, Herthě Berlín či Sochaux.

Manažer z agentury Sports & Counselling věří, že Stronatiho čeká v rakouské metropoli boj o základní sestavu. "Austria s ním počítá mezi tři stopery a v každém případě tak dostane v přípravě šanci. Pak už to bude záležet jen na něm, zda si místo v základní sestavě vybojuje," pokračoval Svěrkoš na adresu borce, jenž v roce 2017 nastoupil za Mladou Boleslav do osmadvaceti ligových klání.

K tomuto datu nastoupil Stronati v rakouské bundeslize do 14 zápasů. Pakliže si ho vídeňský titán ze stadinu Ernsta Happela pro více než 50 tisíc diváků ponechá i pro jarní boje, nadějného obránce mine boj o titul. V sezoně nevýrazná Austria je nyní až šestá a na vedoucí Sturm raz ztrácí propastných 18 bodů. Jaro se pro svěřence trenéra Finka otevírá na startu února městským derby s Rapidem.