Potvrdí formu z Juniorské ligy? Tihle mladíci mají šanci prosadit se i v áčku

Potvrdí formu z Juniorské ligy? Tihle mladíci mají šanci prosadit se i v áčku

Zimní příprava na jarní část sezony je už v plném proudu. Už je tradicí, že řada prvoligových i druholigových celků zapojí na toto období do A-týmu i své nadějné hráče, kteří si o pozornost řekli svými podzimními výkony v Juniorské lize. I během právě probíhající přípravy dostane hned několik mladíků šanci prokázat své kvality, pokud trenéry svých týmů přesvědčí, mají šanci na výrazný posun ve své kariéře.

Mezi nejvýraznější postavy podzimní části Juniorské ligy patřil Dominik Šup. Dvacetiletý teplický útočník si o pozvánku na start zimní přípravy s týmem trenéra Daniela Šmejkala řekl zejména svojí výtečnou podzimní gólovou potencí. Během loňského ročníku Juniorské ligy nasázel sedm gólů, tuto cifru dokázal zdvojnásobit jen za první polovinu letošní sezony. Na kontě má už patnáct přesných zásahů, které z něj dělají suverénně nejlepšího střelce soutěže.

„Jsem rád, že mi to tam tak padalo. Jsme ale teprve v polovině soutěže, takže je ještě těžké předvídat, co bude na jaře. Bylo by fajn, když bych byl v tabulce střelců první i po konci sezony, ale vede k tomu ještě dlouhá cesta. A nic nepřijde samo,“ nechal se pro web soutěže slyšet Šup. Je ale otázkou, zda ještě nějaké góly v Juniorské lize na jaře přidá.

Během zimní přípravy bude chtít potvrdit, že jeho podzimní výkony nebyly náhodné. V Teplicích je sice jedničkou mezi útočníky sedmigólový David Vaněček, ovšem za ním zeje mezi forvardy velká mezera. Dostane šanci mladý střelec?