Mareček o konci na Letné: Radost z toho nemám. Vůči Spartě i jejím fanouškům ale mohu mít čisté svědomí

Sparta, která v létě utratila za posily 252 milionů korun, odcestovala ve čtvrtek na soustředění do Španělska a na palubě nechyběli ani Václav Drchal, Youssouf Dao, Jiří Kulhánek či Zinedin Mustedanagić.

Mareček o konci na Letné: Radost z toho nemám. Vůči Spartě i jejím fanouškům ale mohu mít čisté svědomí

S letenským týmem ovšem neodletěl univerzál Lukáš Mareček, se kterým už přestal trenérský štáb Andrey Stramaccioniho počítat...

Mareček si tak bude  hledat nového zaměstnavatele. "Byli jsme Spartou informováni o tom, že Lukáš Mareček nezapadá do klubové koncepce. Toto rozhodnutí bereme na vědomí a hráčovu budoucnost budeme neprodleně řešit. Lukáš na Spartě odvedl za 4,5 roku kvalitní a spolehlivé služby ve více než 100 ligových zápasech a množství duelů evropských pohárů. To je jeho nejlepším vysvědčením a doporučením. Informaci máme pouze krátce, žádná nabídka na hráče v tuto chvíli na stole neleží," uvedl jeho agent Viktor Kolář.

U samotného sedmadvacetiletého hráče s minulostí v Anderlechtu Brusel, Heerenveenu či Zbrojovce Brno převažuje zklamání. "Radost z této situace samozřejmě nemám, ale rozhodnutí klubu musím respektovat. Jsem rád alespoň za to, že vůči Spartě i jejím fanouškům mohu mít čisté svědomí. Na hřišti i mimo něj jsem vždy dělal pro úspěch týmu maximum. Nyní si sednu s lidmi ze Sport Investu, abychom řešili moji další budoucnost," ozřejmil dnes již bývalý spoluhráč Bičíka, Lafaty, Štětiny a spol.

Dvojnásobný vítěz belgické First Division A se s Generali arénou loučí přesně po 100 liových startech.

Sparta ve Španělsku:

Brankáři: Martin Dúbravka, David Bičík, Vojtěch Vorel.

Obránci: Lukáš Štetina, David Hovorka, Semih Kaya, Costa, Ondřej Zahustel, Vyacheslav Karavaev, Eldar Ćivić, Michal Kadlec.

Záložníci: Jiří Kulhánek, Rio Mavuba, Martin Frýdek, Michal Sáček, Néstor Albiach, Bogdan Vatajelu, Srdjan Plavšić, Tal Ben Chaim.

Útočníci: Josef Šural, Václav Kadlec, Lukáš Juliš, David Lafata, Zinedin Mustedanagić, Václav Drchal, Youssouf Dao.