Koupí Ikauniekse Křetínský a pošle ho k Haškovi? V Jihlavě ale nastavili cenu hodně vysoko...

Jak to vypadá s nejlepším střelcem poslední Jihlavy Davisem Ikaunieksem? Jednou ze spekulací je zpráva, že ho z Vysočiny koupí Sparta a pro jarní část ho zapůjčí konkurenčním Bohemians 1905, jejichž trenér Martin Hašek po něm touží.

Koupí Ikauniekse Křetínský a pošle ho k Haškovi? V Jihlavě ale nastavili cenu hodně vysoko...

"Je mi jasné, že tyto spekulace jsou vděčným tématem. Bohužel je podporuje i hráčova zastupující agentura. Jsou to zvěsti. A těch jsem i já slyšel strašně moc. Od toho, že o Davise má zájem Legie Varšava, po různé další možnosti. Ale s námi nikdo nejednal. Žádnou nabídku na něj neevidujeme. Agenti rozehrávají svoji hru. Možná s někým jednají, ale my nic nevíme," citoval idnes.cz slova ředitel Jihlavy Jan Staněk.

Agent lotyšskéo reprezentanta s šestnácti mezinárodními vystoupeními a čtyřmi přesnými zásahy Pavel Zíka má však jasno. "Nastal čas, kdy by se měl posunout výš. Z mého pohledu by měl přestoupit do lepšího českého klubu, aby nehrál pod takovým tlakem a strachem. Co si budeme povídat, Jihlava bude bojovat o záchranu. Za rok a půl v naší lize si udělal jméno, ví se o něm, je o něj velký zájem," doplnil manažer, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Ofenzivní tykadlo by mohlo být k mání asi za 22 milionů korun. A to je částka, kteoru si na českém území může dovolit zaplatit pouze trojlístek Sparta, Slavia a Plzeň. V Jihlavě si však stále jedou svou a věří, že by mohl být jejich klíčový hráč s minulostí v Liepaje k dispozici také v odvetné části HET ligy.

"Obecně platí, že pokud bude předložena na našeho hráče nabídka, která bude ekonomicky smysluplná, budeme o ní jednat, a pokud hráč bude chtít odejít, můžeme se dohodnout. U Davise je však cena stanovena hodně vysoko, tudíž není příliš reálné, že by k jeho transferu došlo už v zimě," ozřejil výše zmíněný Staněk.