Premier League? Věřím si. Určitě si v ní chci jednou zachytat, hlásí probuzený Štěch

Premier League? Věřím si. Určitě si v ní chci jednou zachytat, hlásí probuzený Štěch

Marek Štěch má za sebou pohárové utkání v St. James Parku proti Newcastlu United. Ačkoliv Benítezův soubor potvrdil roli favorita a nad čtvrtoligovým Lutonem zvítězil 3:1, pro exsparťanského gólmana byl střet s účastníkem Premier League velkým zážitkem.

Momentálně je na ostrovech mimořádně spokojený a v League Two, kterou jeho Luton Town vede, má ze všech brankářů nejvíce čistých kont. "Dostal jsem se do Anglie, chytám, máme se ženou po svatbě a druhé miminko na cestě. Nějaké cíle jsme si tím pádem odklikli, je to paráda. Před rokem jsem byl ve Spartě v juniorce, nikde nehrál a najednou odehraju super zápas před padesáti tisíci lidmi. Nenapadlo by mě, že se to takhle může otočit, jsem za to moc rád," uvedl v interview pro Deník Sport sedmadvacetiletý strážce svatyně.

Jeho chlebodárce myslí na postup do třetí ligy, do níž má nejbliže ze všech. "Zatím je sezona parádní. Máme ve čtvrté lize odehraných 26 zápasů, do konce jich zbývá dvacet. Z nich když nějakých devět, deset vyhrajeme, budeme mít jasnou garanci postupu do třetí ligy. Zrovna přes Vánoce jsme odehráli hodně zápasů, bylo to docela těžké období. Během deseti dnů jsme hráli čtyřikrát, na Nový rok hned další zápas, do toho FA Cup s Newcastlem. To byla super zkušenost, zahrát si proti týmu z Premier League. V sobotu nás čeká další zápas, doufám, že to zvládneme a budeme pokračovat ve formě, jakou máme," pokračoval ve Sportu muž, jenž prošel i Wycombe Wanderers, Bournemouthem, Yeovilem či Leytonem Orient.

Co dělají v Lutonu jinak než u nejbližší konkurence? "Než jsem v létě přišel, trenér si vyhledal devět nebo deset hráčů, které opravdu potřeboval. Chtěl si přivést kostru týmu pro fotbal, jaký s ním chtěl hrát. Nenakopáváme balony, snažíme se hrát odzadu a hezký fotbal. Většina týmů v té čtvrté anglické lize to tak nemá. Možná jen my a ještě jeden tým se snaží o takový styl. U ostatních je to spíš o dlouhých balonech, soubojích, hrnout všechno do vápna, posílat centry před bránu," doplnil Anglií ošlehaný brankář, jehož slova nabídl server isport.blesk.cz.

A co budoucí krok na nejvyšší patro, kterým je Premier League? "Je to možnost. Chytal jsem jako mladý na West Hamu, i když jsem asi rok a půl seděl na lavičce, byla to super zkušenost. Prošel jsem si tím, vím, jak to chodí. Fotbal je tam určitě rychlejší, jde o nejlepší ligu na světě. Ale věřím si, kluby teď spíš berou zkušenější gólmany. Můj cíl je odchytat co nejvíc zápasů, nabírat zkušenosti. Pokud udržím výkonnost a bude se mi dařit bez nějakého zranění, určitě bych si tam chtěl jednou zachytat," přiznal na stránkách Sportu Štěch, jenž neztratil ambice ani po dlouhodobějším odstavení v letenské Generali aréně.