Souček už si pod Trpišovským nemusí kopnout. Jeho podpis zvažuje Fiorentina

Dvaadvacetiletý český reprezentant Tomáš Souček nasbíral k tomuto datu 63 prvoligových startů. Jednapadesát z nich dosáhl bývalý záložník Viktorie Žižkov ve Slavii, zbylých dvanáct v Liberci.

Souček už si pod Trpišovským nemusí kopnout. Jeho podpis zvažuje Fiorentina

Na dlouhou dobu to mohou být v české nejvyšší soutěži jeho poslední vystoupení. O staronového svěřence Jindřicha Trpišovského je totiž opět zájem v zahraničí, přesněji řečeno v aktuálně devátém týmu italské Serie A Fiorentině.

Fialky, jejichž trikot v minulosti oblékali například Tomáš Ujfaluši či Tomáš Řepka, podle informací iSport.cz připravují na českého perspektivního středopolaře nabídku a ten by tak mohl následovat další bývalé borce Slavie Jakuba Jankta a Antonína Baráka, kteří se na Apeninský poloostrov přesunuli před ním.

Sám klient agenta Pavla Pasky o dotyčnou výzvu zájem má a pakliže by se rozhodl právě pro dvojnásobného mistra Itálie, na stadionu Artemia Franchiho by se potkal například s argentinským útočníkem Giovanni Simeonem, který je synem trenéra Atlétika Madrid.

Důležitá bude případná dohoda klubů a hlavně to, kolik zaměstnavatel trenéra Stefana Pioliho nabídne. V kuloárech se píše o sumě 80 milionů korun, s čímž by úřadující tuzemský šampion z vršovického Edenu nemusel mít problém.

Jen pro předstvu - v létě si Fiorentina pořídila z Liberce útočníka Martina Graiciara za 40 milionů korun a mladíka ještě nechala na severu Čech hostovat.

Posila pro sparťanský útok? Reprezentant Gabonu na Letnou míří z Crvene Zvezdy