Bude mu 51 a na konec ještě nemyslí. Nejstarší profesionálně hrající fotbalista podepsal novou smlouvu

Pokud vám jméno Kazujoši Miura nic neříká, pak vězte, že určitě nejste sami. Přesto se tento japonský kanonýr zapsal do dějin minimálně jednou velice pozoruhodnou statistikou. V březnu roku 2017 se stal nejstarším profesionálním fotbalistou, když překonal věkový rekord, jenž vytvořil Angličan Stanley Matthews. 

Bude mu 51 a na konec ještě nemyslí. Nejstarší profesionálně hrající fotbalista podepsal novou smlouvu

Kazujoši Miura v současnosti hraje v útoku druholigového celku Jokohama FC a právě s tímto klubem se rozhodl uzavřít novou smlouvu, díky níž bude moct odstartovat v pořadí již svou 33. sezonu v kariéře. I navzdory tomu, že mu 26. února bude úctyhodných 51 let, na konec profesionální kariéry vůbec nemyslí.

„Rozhodnul jsem se podepsat novou smlouvu pro nadcházející sezonu. Fotbal jsem vždy hrál svým srdcem a doufám, že i v tomto pokročilém věku mohu stále růst jako hráč,“ řekl Miura krátce po podpisu smlouvy.

Bývalý japonský reprezentant do Jokohamy přišel v roce 2005. Předtím jsme ho mohli vidět například v barvách brazilského klubu FC Santos či v italském FC Janov. Minulou sezonu zasáhl do dvanácti ligových zápasů, při nichž vstřelil jednu branku, avšak i ta mu stačila k tomu, aby překonal svůj vlastní rekord jakožto nejstaršího střelce v historii soutěže. 

King Kazu, jak zní jeho fotbalová přezdívka, se tak stal inspirativní tváří mnoha sportovců po celém světě.  Věk je opravdu jenom číslo, pokud vás dopředu žene zdravá motivace a silné emoce.