O Sáncheze je v Anglii velký zájem. K Manchesteru City se připojil i městský rival United

Zpočátku se zdálo, že Alexis Sánchez kývne na šlechetnou nabídku Manchesteru City, k němuž by se měl připojit buďto po skončení současného ročníku Premier League, nebo ještě teď v zimním přestupovém období. Nakonec to vše může být ale úplně naopak. O zkušeného kanonýra projevil vážný zájem i Manchester United.

O Sáncheze je v Anglii velký zájem. K Manchesteru City se připojil i městský rival United

Podle důvěryhodné stanice Sky Sports došla Josému Mourinhovi trpělivost s dlouhotrvající špatnou formou arménského fotbalisty Henricha Mchitarjana a rozhodl se jednat. Náhradu si vyhlédl ve zkušeném devětadvacetiletém křídelníkovi Arsenalu Alexisu Sánchezovi, s jehož agentem se již měli setkat oficiální zástupci klubu z červené části Manchesteru.

Veškeré dostupné informace nasvědčují tomu, že United jsou připraveni nejenom nabídnout větší sumu než jejich městský rival, ale také jsou ochotni kanonýrovi zajistit lepší platové podmínky, což by ve finále mohlo hrát zásadní roli v dalším hráčově rozhodování.

Alexis Sánchez patří v posledních sezonách ke klíčovým oporám klubu, avšak vážné osobní důvody, jež sám kanonýr veřejně neprozradil, ho zastavily od podpisu nové smlouvy. Se současným zaměstnavatelem má kontrakt platný jen do léta 2018 a pak se stane volným hráčem.

Mezi dalšími zájemci byl například německý Bayern Mnichov či francouzské PSG. Sám Arsene Wenger by preferoval nabídku od zahraničního klienta, ovšem vše napovídá tomu, že Sánchez chce v Anglii zůstat a před Arsenalem tak stojí těžké rozhodnutí.  Nechat jej přestoupit teď za nějaký kloudný finanční obnos, nebo mu v létě dovolit odejít zadarmo.