Zidane: Už mě nebaví poslouchat, jak je všechno špatně

Není tomu tak dávno, co byl Zinedine Zidane se svým týmem na výsluní přízně a ke dvěma po sobě jdoucím trofejím z prestižní Ligy mistrů přidal i úspěch v podobě ligového titulu. Nyní mu však série nepříznivých výsledků nedá klidně spát. 

Zidane: Už mě nebaví poslouchat, jak je všechno špatně

Real Madrid ztrácí už propastných 16 bodů na vedoucí Barcelonu a velký vliv na tento rozdíl měla i domácí porážka v El Clasicu, kde se Zidanovi svěřenci nezmohli byť jen na jedinou branku. Zatímco mnozí fanoušci, ať už nad současným týmem, nebo trenérem zlomili hůl, francouzský kormidelník stále vidí světlo na konci tunelu. 

„Už mě opravdu unavuje poslouchat všechny ty negativní komentáře, jak se Real trápí. Samozřejmě, že je nejjednodušší říct, že je všechno naprosto zlé, ale není tomu tak. Situace je naprosto odlišná. Zatím ‚žijeme‘ ve všech soutěžích a bojujeme o každou trofej,“ pravil kouč Realu.

„Žádám jen o podporu. Nacházíme se v těžkém období, a o to víc potřebujeme fanoušky na své straně. Teprve pak vyhrajeme důležitá utkání a budeme se neustále zlepšovat,“ pokračoval.

Těžká, ovšem stále řešitelná situace leží před Realem Madrid, který v jarní části vyřazovací fáze Ligy mistrů vyzve pařížského velikána k dvojzápasu, na nějž se celý svět netrpělivě těší. Svou podporu Bílému baletu vyjádřil i jejich bývalý hráč Luis Figo. Ten ale doufá, že Real ještě v lednovém přestupovém období přitáhne nějaké zvučné jméno, co by jim to v následujících bojích hodně usnadnilo.   

Situace v domácím poháru Copa del Rey je poněkud lehčí. Tam se Bílý balet střetne s Leganés a případný úspěch by znamenal postup rovnou do semifinále. I zde by však Madridští měli zůstat zvláště ostražití. V současném losu i nadále figurují celky, jako je Barcelona, Atlético Madrid či Valencia. Tedy týmy, co se v tabulce La Ligy pohybují právě nad Realem.