Slavia vítá první zimní posilu. Z Montpellieru přichází stoper Pokorný

Slavia vítá první zimní posilu. Z Montpellieru přichází stoper Pokorný

Čtyřiadvacetiletý český fotbalový obránce a reprezentant se stává první zimní posilou pražské Slavie. Ta si nadějného hráče vyhlédla ve francouzském Montpellieru. Ve Slavii se tak opět setkává s trenérem Jindřichem Trpišovským, který jej v minulosti vedl již v Liberci.

Bývalý liberecký stoper se k francouzskému celku připojil před rokem a ačkoliv během jarní části ještě zasáhnul do třinácti ligových utkání, na podzim současného ročníku z užšího kádru už úplně vypadl. Za poslední půlrok neodehrál ani minutu, a tak se pro něj přestup stal jasnou volbou. 

Pokorný je libereckým odchovancem a jako takový má určité pouto ke staronovému trenérovi Jindřichu Trpišovskému, který hrál v tomto přestupu zásadní roli. Ten z něj ve svých dvaceti letech kdysi udělal dokonce i kapitána. Dalším faktorem jsou vysoké ambice a poslední ligový úspěch pražškého celku, na čem se spolu se svými novými spoluhráči opět pokusí stavět. 

„Přicházím do klubu, který chce být úspěšný. Je to pro mě nová výzva, protože Slavia má vítěznou DNA, a to je pro mě něco jiného, než na co jsem byl zvyklý doposud. Opravdu se na to těším,“ pověděl. 

O Lukáše měla kromě trenéra velký zájem také samotná Slavia, jež monitorovala jeho situaci už delší dobu. Uprostřed obrany se přidá k Michaelu Ngadeu a Michalu Frydrychovi, kteří se přes podzim usadili v základní sestavě sešívaných. 

„V Monpellieru mu trenér nedával tolik příležitostí, a tak jsme se rozhodli ho zkusit získat. Snažili jsme se navázat kontakt a po opravdu dlouhém vyjednání jsme se konečně domluvili. U Lukáše jsme si už dříve ověřili, že je to ten správný stoper do systému, který se chystáme praktikovat,“ dodal sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar.

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.