V Belgii mají jasno! Záložník Nicolae Stanciu míří do Sparty, ta za něj zaplatí 128 milionů

Jen chvilku poté, co Slavia oznámila zisk obránce Lukáše Pokorného, se i její městský rival dočkal první zvučné posily. Podle zahraničních zpráv nejen v Belgii dostal Nicolae Stancia zelenou a Anderlecht jej uvolní k přestupu.

V Belgii mají jasno! Záložník Nicolae Stanciu míří do Sparty, ta za něj zaplatí 128 milionů

Sparta Praha by pod vedením italského trenéra Stramaccioniho měla co nevidět představit další zahraniční posilu. Jméno, se kterým jsou spojena opravdu veliká očekávání, náleží čtyřiadvacetiletému rumunskému reprezentantovi, jenž by se měl stát nejdražším fotbalistou české ligy. Jeho základní cena se odhaduje na 5 milionů eur (přibližně 128 milionů korun) a další peníze by v případě úspěchu měly do Belgie putovat formou bonusů. O této zprávě informoval rumunský list Het Nieuwsblad. 

Nicolae Stanciu nedávno vyjádřil svou touhu, jak by rád pracoval pod taktovkou trenéra Stramaccioniho, který jej ihned zařadil do svého užšího výběru. Pokud si ho však sparťanští fanoušci mají nějakým způsobem pamatovat, bude to z třetího předkola prestižní Ligy mistrů v létě roku 2016. Tehdy je Stanciu hrající ještě za rumunský celek Steaua Bukurešt (nyní znám pod názvem FCSB) ve dvou po sobě jdoucích zápasech uzemnil rovnou třemi góly. 

Italský stratég se pokouší o změnu koncepe týmu a univerzální hráč jako Stanciu by mu tento progres značně usnadnil. Mírný fakt, který hovoří ve prospěch Sparty, je ten, že Stanciu se svou cenovkou 10 milionů eur, což z něj současně dělá nejdražšího hráče belgické ligy, za Anderlecht moc nenastupuje. V této sezoně odehrál jen deset ligových zápasů a třikrát se zapsal do střelecké listiny. Za národní tým je tato bilance o něco příznivější. Od roku 2016 nastoupil k devatenácti různým utkáním, v nichž si připsal šest gólů.