Turan opouští Barcelonu. Na hostování si jej vzal turecký celek Başakşehir

Turan opouští Barcelonu. Na hostování si jej vzal turecký celek Başakşehir

Arda Turan za Barcelonu moc nenastupoval a vyjednání kloudného přestupu, který by mu zařídil pravidelné herní zatížení, přicházelo v souladu s názorem obou stran. Katalánský celek ho uvolnil prozatím na hostování a pak se uvidí, co bude dál. 

Veškeré spekulace tomu celou dobu nasvědčovaly, avšak až do posledního okamžiku se nevědlo, kam vlastně zamíří. Nakonec to bude do své rodné vlastni, kam si ho na hostování vypůjčil Istanbul Başakşehir.

V Istambulu Arda už jednou působil, ovšem tehdy to bylo ještě u konkurenčního celku Galatasaray, s nímž v sezoně 2007/08 vyhrál ligový titul. V roce 2011 se na čtyři roky přesunul do Atlética Madrid, kde svými výkony a taktéž klíčovou rolí při zisku titulu v sezoně 2013/14 upoutal zraky mnoha příznivců. Přestup do Barcelony se tak zdál jasnou záležitostí, jež by mu měla v pohodě vynést základní místo v sestavě. To se však ale nestalo. 

Turecký záložník během letošní sezony za katalánský klub neodehrál ani jeden celý duel a na listinu střelců se také nezapsal. V posledních dvou sezonách nastřílel pouhých pět branek, avšak moc příležitostí k většímu počtu ani nedostal. Situace je pro Barcelonu jak ve středu pole, tak i na krajích zálohy či na křídlech útoku poměrně nabitá kvalitou, do níž Turan podle všeho nezapadá. 

Uskutečněné hostování je spíše formální záležitostí, která by v blízké budoucnosti mohlo znamenat i trvalý přestup. Doba hostování je stanovena na dva půl roku, což z velké míry svědčí o tom, že turecký celek nemá potřebné finanční prostředky na zajištění si trvalých služeb jindy takto kvalitního hráče.