Kučera po výhře s Trenčínem: Nesmíme to přeceňovat, stále je co zlepšovat

Baník Ostrava v přípravném utkání jasně porazil Trenčín 3:0 a uspěl i ve třetím duelu. Trenér Radim Kučera byl velmi spokojený, výsledek ovšem nechce přeceňovat.

V novém roce Baník zatím vyhrál všechny své zápasy, nejprve si poradil s Hlučínem, následně rozdrtil Valašské Meziřící a nyní si poradil se čtvrtým týmem loňského ročníku slovenské ligy, Trenčínem.

Hrálo se v Jakubčovicích a Baník otevřel skóre už v 8. minutě, kdy po akci Baroše a Hrubého skóroval Martin Sus. Střelu Jiráska následně dorazil do sítě Breda a poslední slovo měl ve druhé půli Šašinka, který krásnou ranou z dvaceti metrů potřetí propálil gólmana Chovana.

Baník tak zvítězil 3:0 a trenér Radim Kučera byl samozřejmě velmi spokojený. "Snažili jsme se po celé utkání střídat pasáže, ve kterých jsme hráli z bloku se sekvencemi vysokého presinku, a kluky musím pochválit, že to plnili velmi slušně. Ale stále máme dost co zlepšovat," uvedl pro oficiální stránky trenér ostravského klubu.

Výsledek ale nechce přeceňovat, i když jej předvedený výkon a především udržená nula vzadu těší. "S výsledkem jsme spokojeni, ale nesmíme ho přeceňovat. Trenčín disponuje kvalitním týmem a na hřišti šlo vidět, že soupeř byl opravdu na výši. Pracoval výborně s míčem a o to více mě těší, že jsme proti němu dokázali vzadu udržet nulu," řekl v pozápasovém utkání dále Kučera.

Na Baník nyní čeká dalších několik přípravných zápasů, konkrétně sedm. V dalším střetnutí si Baník znovu zahraje se slovenským soupeřem, tentokrát proti úřadujícímu mistrovi ze Žiliny.