Pavlenka si dál podmaňuje bundesligu! Gebre Selassie se obává, že ho Werder neudrží...

Jen v málokterém klubu operujícím v TOP 5 evropských ligách najdete hned dva české reprezentanty. Ve Werderu Brémy však ano a oba patří k oporám tradičního celku z Weserstadionu.

Pavlenka si dál podmaňuje bundesligu! Gebre Selassie se obává, že ho Werder neudrží...

Jak jednatřicetiletý Theodor Gebre Selassie, tak o šest let mladší Jiří Pavlenka, jenž se dokázal dokonce dostat do ideálního bundesligového týmu podzimu a aby toho nebylo málo, díky jeho výkony v prvním jarním duelu proti Hoffenheimu se v sestavě kola ocitl opět.

Krajní obránce s minulostí ve Slovanu Liberec se proto domnívá, že někdejšího strážce svatyně Baníku Ostrava či Slavie bude mít do budoucna Werder problém udržet. "Uvidíme, jestli ho v létě udržíme, když bude dál takhle chytat," prohlásil na stránkách Deníku Sport bek.

Vedení Werderu se však svého pokladu zbavovat nechce. "Daří se mu u nás až extrémně dobře. Podle mě patří v této sezoně mezi nejlepší brankáře ligy. Nemyslím si, že nás Jiří opustí po pouhém roce. Potřebujeme se ustálit především na pozici brankáře," ozřejmil sportovní ředitel Frank Baumann.

To, jak Pavlenka vychytal chorvatského střelce Andreje Kramariče, mělo v Brémách velký ohlas. "Byla to od něj neskutečná paráda. Jsme rádi, že máme v bráně zrovna jeho," vzdal hold svému brankáři Florian Kainz. "Pavlenka předvedl něco neuvěřitelného," přidal se ke chvále Zlatko Junuzovič. "Nemám nejmenší tušení, jak to chytil," kroutil hlavou Deníkem Sport citovaný další kolega Maximilian Eggenstein.

V nejvyšší německé soutěži se k tomuto datu odehrálo 18 hracích kol. Šampion české ligy z minulého ročníku, jenž lovil míč ze sítě jednadvacetkrát, což je méně než brankáři druhého Lipska, třetího Schalke, čtvrtého Dortmundu i pátého Leverkusenu, nechyběl ani minutu.