Velmi důležitá indície, která posílá dortmundského rebela Aubameyanga za Čechem, Lacazettem a spol.

Velmi důležitá indície, která posílá dortmundského rebela Aubameyanga za Čechem, Lacazettem a spol.

Pierre-Emerick Aubameyang byl za posledních 18 měsíců vyřazen z prvního týmu Borussie Dortmund hned třikrát a postarali se o to tři různí trenéři. Odborníci se shodují, že už vedení BVB došla trpělivost a že je na spadnutí jeho prodej.

V úvodu pracovního týdne prosákla na povrch jedna indície, která posílá gabonského rychlíka do Londýna na Emirates Stadium...

Kanonýři totiž budou v lednovém přestupovém okně nahrazovat Alexise Sáncheze, jenž má zamířit buď na Old Trafford, nebo na Etihad Stadium. A uznávaný španělský žurnlista Guillem Balague zastává názor, že sáhnou právě po muži, jenž v minulosti prošel i AC Milán.

Arsenal by podle jeho informací dokonce rád dotáhl spoluhráče Reuse, Weigla, Sahina a spol. do britské metropole ještě před samotným prodejem bývalého esa Barcelony či Udinese a pokud jde o přestupovou sumu, ta by se mohla vyšplhat na 60 milionů eur.

"Auba" má pak do kádru Arséne Wengera blíž i kvůli skutečnosti, že tradiční londýnská značka před pár týdny angažovala nového šéfa skautingu Svena Mislintanta, jenž dorazil na ostrovy právě z Borussie Dortmund a v novém působišti podepsal smlouvu na tři roky.

A byl to mimochodem právě pětačtyřicetiletý odborník Mislintat, který stál před pěti lety za přesunem nejlepšího kanonýra BVB ze Saint-Étienne do vestfálského Signal Iduna Parku. Že by si svůj scénář zopakoval?