Vorel: Proč někde pravidelně nechytám? Jsem hráčem Sparty a musím respektovat její rozhodnutí

Vorel: Proč někde pravidelně nechytám? Jsem hráčem Sparty a musím respektovat její rozhodnutí
ROZHOVOR

Prvoligová golmanská trojka Vojtěch Vorel, který odstartoval sedmnáctý rok v pražské Spartě, začínal kariéru v ABC Braník. Jednadvacetiletý brankář si v roce 2015 odskočil na hostování do Vlašimi, kde odchytal rok a půl. Od roku 2011 se pravidelně účastní reprezentací. V kategorii U21 má za sebou kvalifikační zápasy na Euro 2017. Za Juniorku Sparty má v aktuální sezóně odchytáno devět zápasů.

Kde a kdy si s fotbalem začínal?

Začínal jsem v ABC Braník. Rodiče prosili trenéra, ať si mě vemou do týmu v mých necelých 4 letech, jinak bych doma v bytě všechno míčem rozbil. V Bráníku jsem vydržel asi týden a po prvním halovém turnaji za tátou přišel trenér ze Sparty p. David Hrubý, jestli bych to nechtěl zkusit v rudém drese. Neváhali jsme! Ze začátku jsme se střídali, jednou v bráně, jednou v poli, každy si chtěl zkusit oboje.  Jak šel čas, byl jsem z kluků nejvyšší, a tak jsem zůstal v bráně.

Příprava na jaro odstartovala, jak vnímáš zatím první dny?

Příprava je v plném proudu, začátky jsou vždy těžké, ale to k tomu patří. Vždycky si říkám, to co během přípravy natrénujeme a naběháme, během sezóny najdeme.

Děláš trojku, Neviděl by ses raději někde, kde bys pravidelně chytal?

Samozřejmě, že by tahle cesta byla asi lepší, ale jsem hráčem Sparty a musím respektovat jejich rozhodnutí. V létě když odešel Tomáš Koubek, vedení se rozhodlo mě ponechat ve Spartě, i když jsem nabídky na hostování měl. Uvidíme, co bude teďka během ledna.

Jak vnímáš působení italského trenéra? Nově tam máte jako sportovního ředitele p. Ščasného, je to dobrá volba?

Já si myslím, že to hlavu a patu má, ale chce to čas, i když to možná zní, že se za něco schováváme a pořád říkáme, že to chce čas. Ale já myslim, že při tomto velkém kroku, co majitel Sparty podnikl, to čas potřebuje a věřím, že Spartu brzo uvidíme tam, kde má být. K tomu si myslím, že může dost pomoci i p. Zdeněk Sčasný na pozici sportovního ředitele.

Máš nějaký strop, kam by ses chtěl podívat?

Dávám si spíše krátkodobé cíle. Co bych chtěl za půl sezóny nebo max sezónu dokázat nebo změnit, bohužel ve fotbale se moc dopředu plánovat nedá. Dělám maximum, abych toho dosáhl co nejvíce a fotbal mě stále naplňoval a bavil. Libí se mi Italská liga, ale asi vysněný klub, za který bych si chtěl zahrát ,je Arsenal nebo jeden z Manchesterů.

Co ty a reprezentace?

S reprezentací U21 nas čeká v březnu strašně důležitý dvojzápas a já doufám, že se to povede a budeme o krok blíže k ME 2019 v Itálii.

S kým se ti nejlépe trénovalo? Co říkáš na bývalého kolegu Tomáše Vaclíka?

Nechtěl bych jmenovat asi jednoho parťáka, se kterým se mi nejlépe trénovalo. Když to vezmu teďka, tak si myslím, že naše golmanská skupiny na Spartě je skvělá. Martin Dúbravka je vynikající gólman a skvělý kamarád. David Bičík, se nám snaží dost pomáhat a předávat zkušenosti, kterých má nespočet. Nemůžu si stěžovat...Bývalého kolegu Tomáše sleduju na dálku. Chodil jsem se na něho dívat už když hrál druhou ligu na Žižkově, poté když přestoupil na Spartu a já měl ohromnou radost. Je to pracovitý kluk, moc mu přeji fotbalové úspěchy.