Mladík z Vlašimi poznal, jak chutná slavný Dortmund: Juniorka se vyrovná top českým týmům

Mladík z Vlašimi poznal, jak chutná slavný Dortmund:  Juniorka se vyrovná top českým týmům

Jen málokdo se může pochlubit tím, že měl možnost na vlastní kůži poznat, jak to funguje v některém z evropských velkoklubů. Jan Vodháněl to štěstí měl. Dvacetiletý záložník druholigové Vlašimi absolvoval před vánočními svátky stáž v bundesligové Borussii Dortmund. O tom, jak testování probíhalo, jestli se potkal s hvězdami týmu a zda je případný přestup do slavného klubu aktuální, prozradil mládežnický reprezentant při povídání pro web eFotbal.cz.

„Po podzimu za mnou přišel náš trenér pan Havlíček a zeptal se mě, jestli bych neměl zájem absolvovat stáž v zahraničním klubu,“ objasnil Vodháněl hned na úvod, jak se do Dortmundu vlastně dostal. Ještě před Vánocemi se sbalil a vyrazil do více než 700 kilometrů vzdáleného města v severozápadní části Německa nazvané Severní Porýní – Vestfálsko.o.

„Jelikož jsem tam dorazil až okolo půl desáté večer a musel jsem si ještě zařizovat hotel, tak prvotní pocity byly docela smíšené,“ přiznává. Ty ale hodně rychle vystřídalo nadšení. Vodháněl se následně připojil k týmu Borussie do 23 let. „Byla to pro mě ohromná zkušenost, jsem moc vděčný, že jsem tam mohl být,“ zdůrazňuje člen reprezentačního výběru do dvaceti let.

Cíl zahraničních klubů i 16letý brankář. 5 talentů, kteří bojují o místo v áčku Slavie

A jak byly náročné samotné tréninky? „Od rozcvičky až po různé hry probíhaly vždy ve velkém tempu, navíc s kvalitním nasazením. Rychle poznáte, že pokud chcete na takové úrovni vynikat, nezbývá vám nic jiného, než na sobě neustále pracovat. Juniorský tým bych co do kvality přirovnal ke špičkovým českým klubům,“ tvrdí.

Problém neměl ani s komunikací. „S řečí to bylo půl na půl. V týmu je asi sedm či osm cizinců, kteří také mluví jen anglicky. To pro mě bylo o něco snazší, ale trenéři i spoluhráči mi pokaždé všechno vysvětlili,“ pokračuje Vodháněl, který s hvězdami tamního bundesligového celku osobně nepotkal. „Při mém posledním tréninku trénovali na hřišti hned vedle nás, jinak jsme s nimi ale nesetkal.“

Místo Dortmundu zamíří asi do Ďolíčku

Přestup na trase Vlašim – Dortmund by zněl skoro až neuvěřitelně. Sám hráč si je ale vědom, že angažmá v černo-žlutém dresu Borussie není v tuto chvíli na pořadu ne. „Po závěrečném tréninku se mnou trenéři týden zhodnotili a probrali, co se jim líbilo a v čem bych měl naopak přidat. Sám vím o svých nedostatcích hlavně při bránění, což mi potvrdili i oni. Celkově to ale hodnotili pozitivně,“ těší Vodháněla. Ten měl původně do Dortmundu přijet ještě jednou v lednu, aby ho trenéři viděli i v zápasech, ovšem kvůli jednání o novém angažmá v Česku z toho sešlo.

Vodháněl naskočil na podzim do všech šestnácti zápasů Vlašimi a dvakrát se zapsal i mezi střelce, další zápasy už ale na jaře v Národní lize zřejmě neodehraje. Má totiž nemířeno o patro výš, o jeho služby projevil velký zájem kouč Bohemians Martin Hašek.

„Aktuálně se čeká už jen na to, jestli se kluby mezi sebou dohodnou na podmínkách přestupu. Pevně doufám, že to vyjde, rád bych se vydal právě touto cestou,“ dodal pro eFotbal.cz odchovanec mladoboleslavského fotbalu.

Nejmladší z rodu Frýdků bojuje o místo ve Vlašimi: Je to dobrá šance, jak na sebe upozornit

Dal dva góly Spartě a spustil humbuk. Je to super, když se o vás zajímají, těší Vozihnoje