Čtvrtou zimní posilou Brna bude bývalá uruguayská hvězda Bohemians 1905. S kým se Pivarník loučí?

Čtvrtou zimní posilou Brna bude bývalá uruguayská hvězda Bohemians 1905. S kým se Pivarník loučí?

K tomuto datu Brno potvrdilo tři zimní příchody a na cestě do kádru Zbrojovky už je také posila s pořadovým číslem 4.

Klub z druhého největšího města České republiky přivede sedmadvacetiletého krajního záložníka Rafaela Acostu, jenž už pod koučem Romanem Pivarníkem v minulosti pracoval v Bohemians 1905.

Než se uruguayský středopolař odebral do nejvyšší mexické soutěže, za Klokany nasbíral 25 ligových startů s bilancí šesti přesných zásahů.

"Je velkou výhodou, že tři ze čtyř nových hráčů znám. O Rafaela jsme hodně stáli a jsem rád, že je vše na dobré cestě," okomentoval blížící se posilu sám bývalý stratég Jihlavy, Olomouce či Plzně, jehož slova vyšla na fczbrno.cz.

Přchod Konstantina Bazeljuka už je dotažen. CSKA Moskva ho do Brna zapůjčilo na půlroční hostování s opcí, která je podle dvanáctého celku HET ligy "z hlediska ekonomiky klubu v ČR v rozumné výši."

Pokud jde o odchody, Brno se loučí s devatenáctiletým středopolařem Dominikem Janoškem, jenž půl roku před vypršením původní smlouvy přestupuje do Slovácka. "Trenér Pivarník popsal a vysvětlil hráčovu roli a pozici v A týmu. K tomuto návrhu se Dominik postavil pozitivně. Na přelomu roku však klub zjistil, že hráč bohužel zaujal jiný postoj, než původně deklaroval trenérovi. Proto se vedení klubu rozhodlo pro odchod hráče," ozřejmil na stránkách fczbrno.cz majitel Václav Bartoněk.

Končí i nizozemský křídelník Alvin Fortes, jenž na podzim zasáhl do 12 duelů, ale sportovní vedení nepřesvědčil, že bude přínosem. To samé platí i pro srbského obránce s karvinskou minulostí Mihailo Jovanoviče, který si v současné době hledá klub.

A co hostování? Stanislav Vávra má před sebou testy v druholigovém Sokolově, Antonín Růsek bude pokračovat ve Znojmě, Lukáš Zukal by měl strávit jaro ve Vítkovicích a druholigové angažmá pravděpodobně nemine ani Davida Gáče.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.