Barcelona padla ve španělském poháru, Koubek vychytal skvělým výkonem pro Rennes výhru

Ve středečních zápasech francouzské Ligue 1 patří mezi nejzajímavější zápasy souboj Guingampu s Lyonem nebo PSG s Dijonem. Českého fanouška pak bude určitě zajímat výkon brankáře Koubka, který odchytal za Rennes těžký zápas na půde favorizovaného Lille.

Rennes se představilo na půdě favorizovaného Lille a ve 41. minutě obdrželo první gól od Juniora Alonsa. Ve druhém poločase však velmi dobrým výkonem hosty podržel brankář Koubek a díky dvěma gólům z posledních minut Rennes otočilo vývoj zápasu a bralo výhru.

Lyon vyhrál v Guingampu díky gólům talentů Fekira a Aouara.

Paříž deklasovala Dijon 8:0, když Neymar čtyřikrát provlnil síť soupeře. Dvakrát se trefil také di María.

K velkému překvapení došlo v rámci španělského poháru, kde v prvním zápase čtvrtfinále Espanyol Barcelona porazil svého velkého rivala, FC Barcelonu. V 61. minutě neproměnil pokutový kop Messi a v 88. minutě se do sítě Jaspera Cillessena trefil střídající mladíček Oscar Melendo.

Ligue 1, 21. kolo

Amiens - Montpellier 1:1 (72. Konaté - 33. Skhiri)
Angers - Troyes 3:1 (33. Thomas, 58. Thomas, 81. Capelle - 51. Khaoui)
Guingamp - Lyon 0:2 (26. Fekir, 58. Aouar)
Lille - Rennes 1:2 (41. Alonso - 85. Lea, 89. André)
Méty - St. Etienne 3:0 (13. Riviere (pen.), 16. Dossevi, 77. Roux)
Toulouse - Nantes 1:1 (90+5. Gradel (pen.) - 19. Krhin)
PSG - Dijon 8:0 (4. di María, 15. di María, 21. Cavani, 42. Neymar, 57. Neymar, 73. Neymar, 77. Mbappé, 83. Neymar (pen.))