Spustí v Německu Aubameyangův odchod přestupovou lavinu? Lewandowski se může vrátit do Dortmundu

Spustí v Německu Aubameyangův odchod přestupovou lavinu? Lewandowski se může vrátit do Dortmundu

Již delší dobu se spekuluje o možném odchodu Pierre-Emerick Aubameyanga z Borussie Dortmund. Podle deníku SportRevier to však nikdy nebylo tak "žhavé", jako nyní. Aubameyang má v nejbližších dnech dokončit přestup do londýnského Arsenalu, kde se potká s bývalým spoluhráčem Henrikhem Mkhitaryanem. A právě to má v Německu spustit vlnu přestupů. 

Aubameyangův odchod by v Německu spustil domino efekt. Do Dortmundu by se totiž mohl vrátit Robert Lewandowski, čímž by se znovu vytvořilo obávané ofenzivní trio Götze-Lewandowski-Reus. Bayern by jako náhradu za Lewandowskiho hledal pravděpodobně v zahraničí, navíc chce dlouhodobě přivést do týmu Kevina Vollanda z Hoffenheimu. Hoffenheim naopak touží po Islanďanovi, který je ve službách nedalekého Augsburgu. 

Lavina přestupů tím ale nekončí, Real Madrid má totiž zájem o lipského Tima Wernera a v případě jeho odchodu dojde pravděpodobně k ještě více přestupům útočníků.

Pierre-Emerick Aubameyang působí Dortmundu od roku 2013, kdy přišel z francouzského Saint Étienne za přibližně 13 milionů eur. V klubu si téměř okamžitě vybojoval post jasné ofenzivní jedničky a dohromady zde odehrál 212 zápasů, ve kterých vstřelil 141 gólů. S klubem vyhrál v sezóně 2016/17 německý pohár a v loňské sezóně se stal nejlepším střelcem celé bundesligy.