Cavani dorovnal rekord Ibrahimoviče, nejužitečnějším mužem Ligue1 je Neymar

Cavani dorovnal rekord Ibrahimoviče, nejužitečnějším mužem Ligue1 je Neymar

Zatímco v minulém soutěžním ročníku si Paris Saint-Germain vybral oddechový čas a titul přenechal skvěle střílejícímu Monaku, v aktuální sezoně 2017/2018 už je zase vše při starém.

Movitý celek kouče Unaie Emeryho vládne Ligue1 o jedenáct bodů před druhým Olympiquem Lyon a s největším počtem nastřílených branek a nejmenším počtem inkasovaných gólů jasně kráčí za ligovým titulem s pořadovým číslem 7.

Když Paříž, jež zvítězila poosmé v řadě, v Parku princů nasázela jedenáctému Dionu 8 branek, jen o jednu jedinou trefu zaostala za rekordním ligovým triumfem.

Nejvydařenější zápas v zemi galského kohouta prožil Neymar, jenž se zapsal do střelecké listiny hned čtyřikrát a navíc si připsal i dvě gólové asistence. Celkem tedy ve středu večer zařídil šest branek a stal se jasným mužem utkání.

Dohromady už má exbarcelonský Brazilec na kontě 15 branek a 11 asistencí, díky čemuž je nejužitečnějším borcem celé soutěže.

Po závěrečném hvizdu se však hodně mluvilo i o Edinsonu Cavanim, který je v současnosti s dvaceti trefami (potřeboval na to 19 startů v základní sestavě PSG) na čele žebříčku kanonýrů se čtyřgólovým náskokem na druhého Radamela Falcaa.

Pro někdejší eso Neapole navíc šlo o 156. přesný zásah v trikotu pařížského giganta ve všech soutěžích, čímž byl vyrovnán klubový rekord Zlatana Ibrahimoviče, jenž pod Eiffelovkou vydržel čtyři sezony.

Švéd, který může být sesazen na druhé místo historického pořadí již v neděli 21. ledna na půdě Lyonu, na onu metu potřeboval asi o 50 utkání méně.