Slavia řeší dilema: kdo bude jedničkou? Tohle jsou nejreálnější varianty

Slavia řeší dilema: kdo bude jedničkou? Tohle jsou nejreálnější varianty

Před sezonou přicházel Jan Laštůvka s jasným cílem – nahradit Jiřího Pavlenku, který vyslyšel volání bundesligových Brém. Zkušenému gólmanovi se to ovšem ne vždy úplně dařilo. Kdo tedy bude v druhé polovině sezony slávistickou jedničkou? Portál eFotbal.cz vybral nejpravděpodobnější varianty.

Nové duo v podobě sportovního ředitele Jana Nezmara s koučem Jindřichem Trpišovským si chtělo s sebou přivést z Liberec osvědčeného Ondřeje Koláře, jednání se ovšem zasekla na přestupové částce. Majitel Slovanu Liberec Ludvík Karl si nadějného gólmana cení na 60 milionů korun, což se slávistickému vedení celkem pochopitelně moc nelíbí.

Na startu zimní přípravy se trenérskému štábu hlásila hned čtveřice brankářů. Teprve šestnáctiletý Jakub Markovič i o pět let starší Martin Otáhal ovšem moc velkou šanci na to stát se týmovou jedničkou nemají. Se vší úctou. Jednou možná ano, nyní ovšem nikoli. Zbývá tak dvojice zkušených brankářů, do hry o sledovanou pozici by se mohl brzy přimotat ještě jeden adept. V posledních dnech se totiž čile mluví o tom, že vedení by rádo do Edenu přivedlo posilu z Polska.

Jan Laštůvka

Jednou z variant je, že se nic nezmění a trenéři budou i nadále spoléhat na bohaté zkušenosti pětatřicetiletého gólmana. Ten se v roce 2016 vrátil po dvanácti letech strávených v zahraničí do Karviné, kde s fotbalem začínal. Stal se jednoznačně nejvýraznější postavou nováčka nejvyšší soutěže, kterému pomohl k více než slušnému desátému místu. I proto se v Edenu rozhodli, že ho přivedou jako náhradu za Jiřího Pavlenku, jenž se rozhodl přijmout výzvu jménem bundesliga.

Během podzimu patřil v HET lize sice patřil k brankářům, kteří získali nejvíce čistých kont, přesto v důležitých zápasech chyboval. Stalo se tak třeba v Plzni, Zlíně, Jablonci, Olomouci či v boji o Ligu mistrů s Borisovem. To byl hlavní důvod, proč v Edenu rozjely debaty, zda by se neměli porozhlédnout po nové jedničce. Je otázkou, jak by se mu líbila role dvojky, zájem o svou bývalou hvězdu už dříve projevil ostravský Baník. Jestli pro Laštůvku něco hraje, jsou to bezpochyby zkušenosti. Chytal za ukrajinský Šachtar, Fulham či bundesligovou Bochum.