Dortmund nepotěšilo chování Arsène Wengera: Není dobré mluvit o hráči, co vám nepatří

Dortmund nepotěšilo chování Arsène Wengera: Není dobré mluvit o hráči, co vám nepatří

Arsenal se s blížícím odchodem Alexise Sáncheze do konkurenčního Manchester United musí poohlížet po posilách, jež nahradí chybějící kvalitu v předních řadách. Do hledáčku se dostal forward Borussie Dortmundu Pierre-Emerick Aubameyang, o jehož příchodu začal Wenger velmi hlasitě mluvit. To se však nelíbilo vedení Dortmundu, které veškeré nabídky popírá. 

Francouzský stratég v posledním rozhovoru sice naznačil, že udržet křídelníka Alexise Sáncheze bude v lednovém přestupovém období prakticky nemožné, přesto však ani nevyloučil, že na jeho místo se už třese jiná a velmi zvučná náhrada. 

S přibývajícími zprávami, které spojovaly gabonského reprezentanta s příchodem do Arsenalu, rostla mezi fanoušky veliká naděje. Arsène Wenger při střetu s novináři nezabránil volnému průchodu svých pocitů, během nichž si vychvaloval, jak by se současná hvězda Dortmundu skvěle hodila do jeho profilu hry a zároveň ani nevyloučil možný pokus o jeho zisk. 

Aubameyang si podle všeho byl vědom zájmu londýnského celku o své služby a během blíže nespecifikované události, která měla za vliv jeho vyřazení ze sestavy proti Wolfsburgu, se média začala domnívat, že žádal právě o uvolnění k přestupu. Tato zpráva však neměla dlouhého trvání, neboť se ke slovu přihlásilo samotné vedení Borussie. 

„Myslíme si, že je velice neprofesionální, pokud cizí lidé mluví o vašich hráčích. Zvláště pokud jste za hráče neposlali žádnou nabídku,“ sdělil tisku sportovní ředitel Michael Zorc. „To, co pan Wenger řekl, poukazuje jen na nedostatek respektu. Předpokládáme, že by se měl více soustředit na výkony svého vlastního týmu, než aby poukazoval na hráče ostatních,“ dodal.