Real našel zase chuť střílet branky, Neapol díky jediné trefě uhájila první flek

Zatímco Olympique Marseille se veze na vítězné vlně, Borussii Dortmund do smíchu moc není. V předehrávce 19. kola pouze remizovala s Herthou Berlín. V Anglii si zastřílely londýnské velkokluby, slaví i Leicester či například Stoke. Manchester City zase spasil Sergio Agüero, jenž hattrickem rozhodl utkání ve prospěch svého týmu.

V anglické lize si zastřílely Chelsea a Arsenal. Blues vyhráli i bez Álvara Moraty a Pedra v Brightonu vysoko 0:4, svůj stý ligový gól v dresu hostí zaznamenal Eden Hazard.

Skvělý úvod měl Arsenal a už po dvaadvaceti minutách vedl doma nad Bournemouthem 4:0. Další gól už nepřidal, jednou navíc inkasoval, přesto ale zastavil svou pětizápasovou šňůru bez výhry. Slaví i Leicester, z penalty se trefil Jamie Vardy a už v pátém vzájemném utkání v řadě překonal obranu Watfordu Riyad Mahrez.

Ve své premiéře na lavičce Stoke uspěl Paul Lambert, jeho tým zdolal Huddersfield 2:0. V nejistých výkonech naopak pokračují Everton a West Ham, oba celky mají ze 24. kola jen bod za remízy 1:1.

Manchester City večer rozdrtil Newcastle United 3:1 především díky hattricku Sergia Agüera, jenž otevřel skóre a z penalty zvýšil na 2:0 a ke konci zápasu navzdory snížení hostů pečetil výhru Citizens 3:1.

Tottenham se trápil na půdě Southamptonu. Již v patnácté minutě prohrával díky vlastní brance Sáncheze, ale o tři minuty později vyrovnal Kane. Skóre se již neměnilo, proto se oba celky rozešly smírně 1:1.

Borussia Dortmund doufala, že by do jarní části německé ligy mohla vstoupit konečně vítězně. Místo toho si veze stejně jako v předchozím případě pouze bod, o který se 71. minutě postaral přesnou hlavičkou japonský reprezentant Shinji Kagawa. V utkání opět nebyl k vidění gabonský útočník Pierre-Emerick Aubameyang, jenž byl po předchozích zprávách ohledně svého přestupu do Arsenalu dočasně vyřazen z kádru.

V sobotu překvapivě klopýtlo Lipsko, které nestačilo na Freiburg. Tři body naopak slaví Leverkusen, který ve šlágru kola zcela jednoznačně zdolal Hoffenheim 1:4. Dobrou formu poté potvrdil japonský záložník Joshinori Muto, díky jeho dvěma trefám porazila Mohuč Stuttgart 3:2.

Bayern dál směle kráčí za titulem v Bundeslize. V neděli ho ne dokázaly zastavit ani Brémy. Bavorský gigant doma vyhrál 4:2, když se ve dvou případech trefili Müller a Lewandowski. Schalke si rozdělilo body s Hannoverem po remíze 1:1.

Olympique Marseille se představil na hřišti v Caen, kde se již od samotného začátku snažil mít utkání pod kontrolou. Poziční i herní převaha se přetavila ve změnu skóre až deset minut po změně stran, když se k pokutovému kopu postavil Dimitri Payet a následně se nemýlil. V 74. minutě pak ještě navýšil Thauvin, který stanovil finální podobu skóre na 2:0. Pro Marseille to byla již čtvrtá ligová výhra v řadě. Výhru si připsalo i Rennes, Strasbourg, Troyes či Montpellier.

PSG má stále komfortní náskok, ale souboj s druhým celkem v tabulce nezvládlo. Lyon otevřel skóre již ve druhé minutě díky Fekirovi. Pařížský gigant odpověděl v podobě branky Kurzawy, ale nerozhodný stav vydržel jen do čtvrté minuty nastavení druhého poločasu. V něm pálil přesně Depay.

Velice zajímavý průběh přinesl první zápas 20. kola španělské Primera División. V utkání Getafe s Athleticem Bilbao byly k vidění rovnou tři penalty, přičemž dvě skončily gólem. Za domácí se k bílému puntíku dvakrát postavil Jorge Molonia, jenž svůj první pokus střelou doprostřed jasně proměnil a druhým nechal vyniknout brankáře soupeře. Střelecky bylo Getafe poměrně aktivnější, přesto se oba celky nakonec rozešly nerozhodně. Valencia v sobotu večer nestačila na Las Palmas, ačkoliv ji do vedení už v páté minutě poslal Mina. Dva hráči Valencie se ovšem postupně nechali vyloučit a Las Palmas Netopýry porazilo.

Real Madrid konečně dostal opět chuť střílet branky a doma rozdrtil soupeře rozdílem třídy. La Coruňa se sice ujala vedení díky trefě Adriána, ale pak úřadoval už jen Bílý balet a nakonec vyhrál 7:1. Dvě trefy si připsali bale, Nacho a Ronaldo. Barcelona celou první půli nemohla nalézt recept na Betis. Až po změně stran otevřel skóre Rakitič a pak už dominoval Messi a Suárez. Oba rozvlnili sítě hned ve dvou případech.

Nedělní den nabídl téměř celé jednadvacáté kolo italské nejvyšší soutěže. První duel rozehrála Neapol, která na půdě Atalanty uspěla díky jediné brance. Tu vstřelil ve druhém poločase Mertens. Lazio si vyšláplo na Chievo a vidět byl především Milinkovič-Savič, který hned ve dvou případech rozvlnil sítě. Milánské AC nakonec udolalo Cagliari, přestože od osmé minuty prohrávalo po brance Barelly. Ještě před změnou stran ale úřadoval Kessie, který dokonal obrat. Večerní šlágr dopadl smírně. Římské AS se dostalo do vedení díky El Shaarawymu, ale Vecino čtyři minuty před koncem řádné hrací doby srovnal na 1:1.

Getafe CF - Athletic Bilbao 2:2
Branky: 21. Molina (pen.), 74. Rodríguez - 13. Williams, 48. García (pen.)

Real Madrid - Deportivo La Coruña 7:1
Branky: 32. a 88. Nacho, 42. a 58. Bale, 68. Modrić, 78. a 84. Ronaldo - 23. Adrián

Lazio - Chievo 5:1
Branky: 23. Alberto, 32. a 68. Milinković-Savić, 84. Bastos, 87. Nani - 25. Pucciarelli

Sampdoria - Fiorentina 3:1
Branky: 30., 60. a 68. Quagliarella - 80. Sánchez

Sassuolo - Turín 1:1
Branky: 54. Berardi - 26. Obi

Udinese - SPAL 1:1
Branky: 11. Samir - 49. Floccari

Verona - Crotone 0:3
Branky: 3. Barbeis, 54. Stoian, 67. Ricci