Wilshere? Je to náš budoucí lídr, překvapil Wenger!

Wilshere? Je to náš budoucí lídr, překvapil Wenger!

Anglický středopolař Jack Wilshere byl před pár lety považován za jednoho z největších talentů ve fotbale, přílišná zranění a laxní přístup z něj ale udělaly řadového ligového hráče.

I přesto ale kouč Wenger věří, že má v Arsenalu velkou budoucnost. Poté, co minulou sezónu strávil na hostování v Bournemouthu, se opět vrátil na Emirates Stadium a dres Kanonýrů obléká i nadále.

"Vidím v něm budoucí hlavní tvář Arsenalu," řekl na Wilsherovu adresu trenér Wenger. "Byl tu už jako desetiletý. Věřím, že kdyby neměl vůdčí schopnosti a velké kvality, tak by tu tak dlouho nevydržel. Navíc nemůžeme pochybovat o jeho lásce k tomuto klubu," pokračoval dlouholetý kouč Gunners.

Šestadvacetiletý záložník dnes neprokazuje takové kvality a potenciál jako dříve a málokdo věří, že by se mohl stát jedním z nejlepších záložníků na světě, jak mu bylo dříve věštěno. Nemá ani zdaleka jisté místo v základní jedenáctce Arsenalu a místo týmů jako Real či Bayern se o něj perou mužstva jako Burnley nebo Bournemouth. Má však důvěru kouče, a ta je někdy dostačující...