Brighton se pokusí oživit Pröppera, získal Locadiu

Brighton se pokusí oživit Pröppera, získal Locadiu

Je to definitivní, nováček z Brightonu přepisoval svou klubovou historii a získal vůbec svou nejdražší posilu. Z Eindhovenu přichází Jürgen Locadia, který se pokusí vyzdvihnout druhý nejhorší útok Premier League.

Nizozemští hráči to v posledních měsících nemají v Anglii vůbec jednoduché. Vincent Janssen už Tottenham opustil, Daley Blind je pomalu na odchodu, Davy Klaassen nezažívá v Evertonu dobré období a podobně je na tom i Davy Pröpper.

Ten dokáže nastřílet i dvouciferný počet branek v jedné sezóně, v Brightonu se ovšem zatím trápí. Vedení klubu mu ale nyní přivedlo krajana a dřívějšího spoluhráče z PSV Eindhoven, do léta roku 2022 kontrakt podepsal útočník Jürgen Locadia.

A vedení Brightonu si slibuje, že se výrazně zlepší útok, který je v současné chvíli v Premier League druhý nejhorší. "Cítíme nadšení, že jsme přivedli takového hráče, jakým je Jürgen. Netajili jsme se tím, že o něj stojíme a že přesně takový typ útočníka hledáme," uvedl manažer nováčka Chris Hughton.

"Je silný a rád útočí. Je výbušný a věřím, že zlepší naše ofenzivní schopnosti," doplnil Hughton. Brighton za něj vysázel 14,1 milionů liber, tím se Locadia stal nejdražším hráčem v historii klubu. 

Čtyřiadvacetiletý útočník odehrál letos za nizozemský celek 17 utkání a na své konto si připsal devět zásahů. Další už tedy bude přidávat na Ostrovech.