Slovenský hrdina: Neodvažuje se měřit s Maradonou a odchod z Neapole není na pořadu dne

Slovenský hrdina: Neodvažuje se měřit s Maradonou a odchod z Neapole není na pořadu dne

O služby slovenského záložníka Marka Hamšíka je velká poptávka, ale on má v hlavně jen jediný cíl. Pod Vesuvem by rád zůstal do konce své kariéry, navíc tuto sezónu cítí, že úspěch v dresu Neapole je velmi blízko. Ještě aby ne, když vede tabulku Serie A.

Po dvaceti kolech hájí Neapol prvenství v italské nejvyšší soutěži a na Apeninském poloostrově je považována za jednoho z největších adeptů na zisk mistrovského titulu. Bojuje se o každý bod, na záda ji dýchá Juventus, který čeká na jakékoliv zaváhání.

„Jsem hráčem Neapole a nikdy odsud neodejdu. Teď je mým hlavním cílem dovést mužstvo k titulu. Chci získat pro Neapol Scudetto, takže se soustředím jen na něj,“ přiznal Hamšík na svých webových stránkách.

V prosinci minulého roku se stal nejlepším střelcem tohoto klubu, když překonal i dlouhotrvající rekord Diega Maradony. „To je ale to jediné, v čem jsem se mu vyrovnal, protože Maradona byl výjimečný,“ uculoval se slovenský Hrdina, kterého mají pod Vesuvem rádi všichni fanoušci.

„Jsme na vrcholu, ale Juventus máme těsně za sebou. A to nemluvím o dalších mužstvech, i když jejich ztráta už vypadá veliká. Čeká nás ale ještě čtrnáct kolo. Proto se teď soustředím jen a jen na to, abych přivezl Scudetto po osmadvaceti letech zase do Neapole,“ dodal třicetiletý rodák z Bánské Bystrice.