Gólostroj z MSFL na zkoušce ve Znojmě: Za smlouvou se nijak zvlášť neženu

Gólostroj z MSFL na zkoušce ve Znojmě: Za smlouvou se nijak zvlášť neženu
ROZHOVOR

Ve dvaadvaceti mu patří vizitka jednoho z nejobávanějších třetiligových střelců. V minulé sezoně MSFL nasázel dvacet gólů, jen za uplynulý podzim pak zamířil do černého hned sedmnáctkrát. Dalo se očekávat, že útočník Kroměříže Jan Silný dostane šanci říct si o angažmá ve vyšší soutěži. Na zkouško si ho pozvalo druholigové Znojmo, kde se krátce objevil už v létě. „Konkurence je tu velká, ale neztrácím se,“ hlásí ofenzivní hvězda Hanácké Slavie v rozhovoru pro eFotbal.cz.

Jak jste přijal zprávu, že si vás Znojmo pozvalo na zkoušku?

Abych přiznal, nikterak zvlášť nadšený jsem nebyl, protože jsem ve Znojmě byl krátce už v létě. Troufám si tvrdit, že jsem tam už tehdy nějakou stopu zanechal a byl jsem na to i docela připravený.

Za druholigový celek jste zatím nastoupil do dvou zápasů. Po výhře nad Pardubicemi (2:1) zhodnotil trenér Balcárek váš výkon jako slušný. Jak jste byl se svým výkonem spokojený vy sám?

Myslím, že jsem splnil, co jsme splnit měl. Zápas se mi vcelku povedl, jen tomu možná chyběl vstřelený gól. Ale na jeden jsem alespoň nahrál a utkání jsme vyhráli.

Po další výhře 2:1 nad třetiligovým Hodonínem už kouč s týmovým výkonem tak spokojený nebyl…

Tenhle zápas bych dělil na dva poločasy. V tom prvním jsme byli o třídu lepší, druhou půli jako bychom ztratili dech a nechali soupeře hrát, což se nám vymstilo. Já jsem nahrál na oba góly, ale je fakt, že jinak se mi herně také příliš nedařilo.

Nejzvučnější jména v MSFL: Vicemistr světa i patnáctiletý ligový debutant

Jak velkou motivací pro vás je vybojovat si ve Znojmě místo a smlouvu?

Když se to povede, budu samozřejmě rád, ale nijak zvlášť se za tím zase neženu. V Kroměříži jsem spokojený a když tam budu pokračovat i nadále, nic se nestane. Zklamaný určitě nebudu.

V čem vidíte hlavní rozdíly v druholigové a třetiligové přípravě a jak byste zhodnotil konkurenci mezi útočníky?

Ve Znojmě je spousta kluků, kteří prošli právě i třetí ligou, já se ale rozhodně nikterak neztrácím. Je ale rozhodně znát, že kluci trénují přeci jen častěji a kvalitněji. Konkurence je bezpochyby velká. Co se týče tréninků a přípravy, rozdíl je určitě v rychlosti hry a nasazení. Není to ale nic, co by se nedalo dohnat.

Máte s trenérem nějak domluvené, kolik prostoru vám chce ještě dát a kdy by se mělo rozhodnout o tom, zda v týmu zůstanete, či se vrátíte do Kroměříže?

Domluvení nejsme, ale určitě bych rád v nejbližších dnech věděl, co a jak, abych mohl případně dál řešit svoji fotbalovou budoucnost.

Nejlepší kanonýr MSFL: Proměnit aspoň 70 procent svých šancí, tak mám gólů ještě víc

Mladík z Vlašimi poznal, jak chutná slavný Dortmund: Juniorka se vyrovná top českým týmům

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.