Heynckes: Aubameyang? Jeho ani Dembélého bych si do Bayernu nepořídil

Heynckes: Aubameyang? Jeho ani Dembélého bych si do Bayernu nepořídil

Bavorský gigant míří rázně za dalším titulem v Bundeslize. V tabulce německé nejvyšší soutěže ukazuje s přehledem všem záda. Nikdo nepochybuje o tom, že prozatímní návrat Juppa Heynckese do role hlavního trenéra byl tím nejlepším tahem. Zkušený trenére se nyní obul do hvězdy Borussie Dortmund a na paškál si vzal i jejího bývalého hráče.

Přestupová politika Bayernu je jasná. Oproti Manchesteru City, PSG, Realu či Barceloně nechce na trhu lovit hráče za astronomické sumy. Heynckes se nechal o víkendu slyšet, že by nikdy do Allianz Arény nepřivedl hráče jako je Pierre-Emerick Aubameyang. Gabonský legionář je silně spojován s přesunem do Arsenalu poté, co bojkotoval týmový sraz.

„Něco takového můžeme registrovat téměř každý rok, ale v poslední době se to dostává úplně do jiných rozměrů. Vnímám to velmi kriticky. Myslím si, že hráči jsou velmi privilegovaní. Musí si uvědomit, kolik lidí pracuje celé dny, aby si mohli dopřát takové platy. Měli by mít profesionální etiku a morálku a uvědomovat si, co dělají,“ nechal se slyšet lodivod Bayernu.

„Věci, které se staly s Aubameyangem a Dembélém vnímám kriticky. Kluby, které podepisují tyto hráče, si musí být vědomí, že jim tito hráči mohou udělat to samé. Odmítám takové fotbalisty vodit do Bayernu. Fotbal je týmový sport, nemůžete být sobečtí a sledovat jen vlastní zájmy,“ pokračoval v ostré palbě Heynckes.

Aubameyang by mohl velmi brzy zamířit na Emirates, kde ho vyhlíží kouč Arsene Wenger. Ten se obává, že další sezóna bude z pohledu výsledku nevydařená a chtěl by alespoň skončit do čtvrtého místa, aby se Gunners opět nevyhnula Liga mistrů obloukem.