Lobotku sleduje Barcelona. V jakém stádiu jsou námluvy?

Lobotku sleduje Barcelona. V jakém stádiu jsou námluvy?

Třiadvacetiletý záložník Stanislav Lobotka zažívá velmi vydařenou sezónu. Mládežnický produkt Trenčína si dobrými výkony na loňském ME jednadvacítek řekl o angažmá ve španělské LaLize. Zatímco se rozkoukává v A-týmu reprezentace, v dresu Celty Vigo se stal stabilní oporou, o kterou se zajímá i hvězdná Barcelona.

Jeho hráčský agent Branislav Jašurek potvrdil slovenskému listu SME.sk, že Barcelona skutečně o jeho svěřence zájem má. Konkrétní nabídka ještě předložena nebyla, ale na Lobotku se byl několikrát podívat sportovní šéf katalánského giganta Robert Fernández.

Bylo potvrzeno, že Fernández byl přítomen na utkání devatenáctého kola tamní nejvyšší soutěže mezi Levante a Celtou Vigo. S informací přišel španělský deník Mundo Deportivo se zprávou, že se sportovní ředitel Barcelony zajímá i o další jeho spoluhráče.

Předmětem jednání by mohl být i dánský defenzivní univerzál Daniel Wass nebo turecký legionář Emre Mor. Ve Španělsku se spekuluje, že právě toto trio by velmi brzy mohlo zamířit na Camp Nou, možná už v létě.

„Momentálně neexistuje žádná oficiální nabídka od Barcelony na přestup Stanislava. To, že ho sledoval Fernández, je sice pravda, ale od sledování hráče po konkrétní nabídku je ještě velmi dlouhá cesta,“ prohlásil jeho agent Branislav Jašurek. Lobotka přišel do Celty v létě z dánského Nordsjaellandu a ve smlouvě má výstupní klauzuli ve výši 35 milionů eur. U fanoušků Celty se těší velké oblibě, v prosinci vyhrál i anketu nejlepšího hráče klubu.