Vachoušek ještě tak úplně neskončil. Bez stresu zařizuje góly ve čtvrté německé lize

Vachoušek ještě tak úplně neskončil. Bez stresu zařizuje góly ve čtvrté německé lize

Štěpán Vachoušek už sice není součástí české prvoligové mapy půl roku, nicméně ze cviku nevyšel. Stále totiž válí ve čtvrté německé lize v barvách Neugersdorfu, kde je v posledních letech velmi silná česká stopa.

A to platí i pro úvod roku 2018. "Čeští hráči působí v tomto celku dlouhodobě. Momentálně tam kromě mě jsou ještě Milan Matula, nově Honza Štohanzl a Tonda Rosa, na zkoušce je brankář Luděk Frydrych. Asistentem trenéra je Jirka Liška. Na podzim za nás hrál i Luboš Loučka, který se však přesunul na post asistenta trenéra juniorky v pražské Spartě. Těžko dostat do městečka u hranic s Varnsdorfem fotbalisty z Berlína nebo z jiných oblastí Německa, takže vazba na české hráče má pevné kořeny," ozřejmil v interview pro sport.cz bývalý český reprezentant.

"Na první ligu by to už nebylo, ale svým způsobem se udržuji v kondici. Ve čtvrté německé lize to mám jednodušší. Není tam takový stres a řekl bych, že se fotbalem více bavím. Ale trénovat se musí a také hledíme na výsledky. Domluvili jsme se, že do Německa nebudu jezdit tak často, což mi vyhovuje. Během půl roku jsem měl víc volného času," doplnil.

Někdejší hráč Slavie, Sparty, Austrie Vídeň či Olympique Marseille je navíc pořád produktivní, což dokládá i skutečnost, že se podepsal pod 16 soutěžních branek svého celku. "Lidi jsou tam vděční. Hrajeme semifinále Saského poháru a chtěli bychom jej vyhrát, abychom se kvalifikovali do Německého poháru. Uvidíme, zda se to povede. Jezdíme k zápasům i do Lipska a Cottbusu, kam chodí hodně diváků. Já jsem na podzim dal v součtu čtvrté ligy a tamního poháru sedm gólů a měl jsem devět asistencí. Z tohoto pohledu jsem spokojený. Po zápasech posedíme na stadiónu, poklábosíme a můžeme jet domů," pokračoval na webu sport.cz osmatřicetiletý internacionál.

Vachoušek už přitom pracuje i ve své nové roli. Na teplických Stínadlech se od ledna zapojil do mládežnického dění. "Zapojil jsem se do práce jako koordinátor dorosteneckých týmů od šestnáctky až po devatenáctku. Nechávám si půl roku na to, abych poznal, jak to bude vypadat. Byl jsem se podívat i na juniorku. Měl jsme i pár sezení ohledně jednání s hráči. Taková sportovní práce spojená s rolí manažera mládeže by mě asi bavila," uzavřel rodák z Duchcova, jehož slova přinesl portál sport.cz.