Zeman chce zabojovat o Serii A: Někteří by raději měli místo trenéra kamaráda, ale já přišel pracovat

Zeman chce zabojovat o Serii A: Někteří by raději měli místo trenéra kamaráda, ale já přišel pracovat

Sedmdesátiletý odborník Zdeněk Zeman v současnosti vede v Serii B celek Delfino Pescara jemuž vládne už necelý rok.

Bývalý stratég Lazia či AS Řím už seděl na stejné lavičce v sezoně 2011/2012 a tehdy dovedl skromný klub k postupu do Serie A.

Stejný scénář by se klidně mohl opakovat i v právě probíhajícím ročníku. A to i přes hororový úvod.

Pescaru, jíž gólově táhne zejména pětadvacetiletý kanonýr Stefano Pettinari, však vystřelilo pět výher z posledních šesti duelů na devátou pozici a jen skóre ji dělí od míst, jež budou v další fázi sezony zaručovat postup do play-off.

Někdejší stratég Lugana, Cagliari, Foggie, Crvene Zvezdy Bělehrad, Fenerbahce Istanbul, Brescie, Lecce nebo Neapole stále zastává stejný koncept jako v předešlých působištích.

Sází na mladé hráče, jeho soubor dal více branek i než lépe postavené Palermo, Cremonese, Parma i Specia a kritizuje klidně také vlastní řady. "Je nás tady moc. V tomto počtu se nedá pořádně trénovat. Vždyť se ani nevejdeme na hřiště," sepsul před časem týmový management Zeman, jehož slova vyšla na portálu idnes.cz.

A když to jeho svěřencům hlavně v úvodu sezony nešlo, pustil se také do nich. "Někteří jedinci by raději měli místo trenéra kamaráda, ale já přišel pracovat," upozornil serverem idnes.cz citovaný Zeman, jehož mužstvo čeká v příštím kole druhé italské nejvyšší soutěže domácí souboj se čtrnáctou Perugií.