Bylo mi řečeno, že Malcom neodchází, říká novopečený trenér Bordeaux

Bylo mi řečeno, že Malcom neodchází, říká novopečený trenér Bordeaux

Tradiční francouzský klub Girondins Bordeaux má od soboty nového trenéra, jímž se stal Gus Poyet. To by samo o sobě nebylo tak zajímavé ani přelomové. První informace, na kterou se však po příchodu do klubu ptal nebyl počet zraněných nebo cíle klubu. První, co chtěl Poyet po převzetí kormidla bylo, zda v klubu zůstává brazilský megatalent Malcom, který se ve francouzské Ligue 1 připisuje jednu asistenci za druhou.

A kdo to vůbec Malcom je? Celým jménem Malcom de Oliveira je dvacetiletý útočník ze Sao Paula, který do Evropy přišel v lednu 2016, když přestoupil z Corinthians do Girondins Bordeaux, kde působí až doposud. Jeho podzimní výkony vzbudily velkou vlnu zájmu, především z Paříže a z anglické Premier League. Největším adeptem na získání brazilského talentu je podle francouzského deníku Le Parisien londýnský Arsenal.

„První věc, na kterou jsem se po příchodu do klubu zeptal byla, zda Malcom zůstává, to je pro mě zcela zásadní. A bylo mi řečeno, že ano,“ prohlásil nový trenér Bordeaux Poyet na tiskové konferenci. „Zájem o něj sice je, ale byl jsem ujištěn, že minimálně do léta určitě neodejde. Chci ho tu udržet co nejdéle, až s odstupem času si uvědomíme, jaký je to pro nás úspěch, že v Evropě začínal právě v našem klubu,“ dodal Poyet.

Malcom odehrál za Bordeaux dohromady 80 soutěžních utkání, ve kterých si připsal 18 gólů. S brazilskou reprezentací do třiadvaceti let se účastnil domácích olympijských her, za "áčko" však ještě nenastoupil, konkurence v ofenzivě je u "Kanárků" totiž příliš velká. V případě udržení výkonnosti však podle francouzských médií Malcom má reálnou šanci na nominaci na nadcházející mistrovství světa.

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.