Kadeřábkovi parťáci se posouvají, v klubu patří mezi nejzkušenější. Kdy a kam odejde za lepším?

Český fotbalista Pavel Kadeřábek působí již od roku 2015 v německé bundeslize, v dresu ambiciózního Hoffenheimu. Již od začátku svého angažmá se Kadeřábek propracoval do základní sestavy německého celku a jeho spoluhráči se postupně posouvají do lepších týmů bundesligy. Ačkoliv jde Hoffenheim herně pod mladým trenérem Nagelsmann nahoru, musí Kadeřábek v klíčový okamžik své kariéry přestoupit.

Kadeřábkovi parťáci se posouvají, v klubu patří mezi nejzkušenější. Kdy a kam odejde za lepším?

Před sezónou odešla do Bayernu dvojice Süle - Wagner, do Borussie Dortmund pak zamířil Toljan. To jsou hráči, se kterými Kadeřábek pravidelně nastoupupoval. Skoro se zdá, že je v týmu jedním z posledních ze staré party ze sezóny 2015/16. Podle britského deníku Sun však v nejbližší době i českého krajního záložníka čeká přestup za lepším.

Největší zájem o Pavla Kadeřábka v létě volil Dortmund, v zimním přestupovém období jsou však nejvíce ve hře Leicester City a italský Juventus Turín, o kterém se rovněž hovořilo i v minulosti. Přestupová částka by se pak měla pohybovat okolo pěti milionů britských liber, Hoffenheim však za hráče požaduje téměř čtyřikrát více.

Kadeřábek nastoupil doposud za Hoffenheim celkem k 74 soutěžním zápasům, z čehož 66 zápasů bylo ligových. V bundeslize si však Kadeřábek žádnou branku nepřipsal, tu jedinou totiž loni na podzim proti bulharskému Ludogorci Razgrad. Kadeřábek je silově vyspělý, a proto by mu podle britských médií více seděla Premier League.