Hra mimo hřiště o Aubameyanga pokračuje, Dortmund se snaží zdržet přestup

Hra mimo hřiště o Aubameyanga pokračuje, Dortmund se snaží zdržet přestup

Během minulého týdne přišla německá i britská média s jasnou informací, že do Arsenalu se bude stěhovat obávaný dortmundský útočník, Pierre-Emerick Aubameyang. Zprávu zpočátku nepřímo nepotvrdil i manažer "Gunners", Arséne Wenger. Podle informací deníku Mirror se ale Dortmund z nějakého důvodu snaží hotový přestup zdržet a neustále přichází s novými návrhy.

Nejdříve se měl Arsenal s Dortmundem dohodnout na odstupném ve výši padesát milionů britských liber za gabonského útočníka, což byl počáteční požadavek Borussie. Těsně před podpisem smlouvy však Dortmund prohlásil, že chce za hráče šedesát milionů liber, na což Arsenal bez problémů přistoupil. O víkendu se přestup finalizoval a v pondělí mělo přijít oznámení o příchodu, společně s příchodem Henrikha Mchitaryana.

Arsenal však oznámil pouze příchod Arménce, Dortmund totiž Aubameyangův odchod znovu zdržel. Tentokrát chce šedesát milionů liber a Oliviera Girouda, Arsenalu již však začíná docházet trpělivost a ještě není jasné, jestli na tento požadavek přistoupí. Podle britského deníku Independent se snaží skauti londýnského klubu hledat jinde po Evropě vhodného útočníka, přičemž nejvíc se jim líbí turínský Andrea Belotti.

Pierre-Emerick Aubameyang působí v Borussi Dortmund od roku 2013 a v letošním zimním přestupovém období se s Dortmundem dohodl na odchodu po sérii nesrovnalostí na obou stranách. Klubu vadí hráčův přístup a špatná morálka, Aubameyang se pak chce posunout do lepšího klubu a zahrát si vysněnou Premier League.