Co mohou Salah, Mané nebo Keita jen tiše závidět hvězdě Villarrealu?

Přestupový trh se v posledních letech zbláznil a hráči se prodávají do elitních klubů za astronomické sumy. Prakticky každé okno jsme něčeho podobného svědky. Suma ve výši 65 milionů liber se zdá proti cenovkám Neymara či Coutinha přehlédnutelná, ale v případě hvězdičky Villarrealu bychom ji měli věnovat pozornost. Proč?

Co mohou Salah, Mané nebo Keita jen tiše závidět hvězdě Villarrealu?

Cédric Bakambu je ve svých šestadvaceti letech v nejlepší fázi své kariéry. Stále je mladý, má již dostatek zkušeností a Žlutá ponorka z jeho schopností těží již několik sezón. Stále častěji se na něj ptaly zámožné kluby, které v něm viděly zajímavý artikl, přestože jeho cena byla díky výstupní klauzuli 65 milionů liber.

Villarreal chtěl afrického legionáře ve svých řadách udržet, ale před několika dny se objevila informace, že výstupní doložka byla aktivovaná. Španělský klub se nakonec neochotně domluvil s čínským Beijing Guaonem. Bakambua se tak stane nejdražším hráčem svého kontinentu v historii tohoto s portu.

V porovnání s touto částkou jsou pak směšné sumy, které za africké hráče uhradil Liverpool. Mohamed Salah a Saido Mané vyšli Jürgena Kloppa na 34 milionů liber každý, v létě pak dorazí z Lipska Naby Keita za 48 milionů liber.

Bakambu už podstupuje v asijské zemi zdravotní prohlídku, po které by mělo být vše zpečetěno podpisem. Doposud nejdražším čínským nákupem bylo angažování Oscara v lednu minulého roku Shanghai SIPG.