Z Daridy se stal v Berlíně náhradník a je pod tlakem. Kouč Herthy vzkazuje, že musí zabrat

Z Daridy se stal v Berlíně náhradník a je pod tlakem. Kouč Herthy vzkazuje, že musí zabrat

Je to i zneklidňující zpráva pro českou reprezentaci. Také kvůli tomu, že značkou část podzimní části promarodil, to nyní sedmadvacetiletý středopolař Vladimír Darida nemá v Herthě Berlín zrovna jednoduché.

Během úvodních dvou jarních bundesligových kol ostatně odehrál stabilní český reprezentant jen šest minut a o jeho náhradnické roli promluvil i kouč Pál Dárdai.

Místo ve středu záložní řady aktuálně patří devatenáctileté naději Arne Maierovi. "Vladi je pod tlakem. On je jeho konkurentem na pozici šestky (defenzivního záložníka). To musí Vladi brát," citoval Deník Sport slova trenéra berlínského klubu.

Ačkoliv je bývalou ikonu Freiburgu či Viktorie Plzeň možno využít také na postu ofenzivního záložníka, také na tomto postu je tlačenice, o což se starají Valentino Lazari či Ondrej Duda.

"Darida je jiným typem desítky než Duda a Lazaro. Kdo na této pozici bude hrát, záleží i na soupeři a průběhu utkání. Vladi musí jednoduše zabrat," doplnil Dárdai, jehož vyjádření publikoval iSport.cz.

Ještě před posazením na lavičku tvrdil Darida (v ligové sezoně byl v základu pouze šestkrát) následující: "Každý hráč musí v každém tréninku přesvědčit, že si o víkendu zaslouží hrát. To nás posune dál."

Teď je drápání do sestavy na srdci a plících mužstva, který byl minulou sezonu označen za nejběhavější tvář celé bundesligy...