Liverpool obchod s finalistou mistrovství světa klubů dementoval, Barca je uprostřed jednání

Liverpool obchod s finalistou mistrovství světa klubů dementoval, Barca je uprostřed jednání

Známý brazilský klub Grémio, který sídlí ve městě Porto Alegre, má ve svém soudobém kádru pár borců, kteří jsou žádaní na Starém kontinentu. Hned dva z nich jsou aktuálně spojováni s Barcelonou a Liverpoolem.

Jedním z nich je Luan, který měl mít podle ostrovního tisku namířeno na Anfield Road. Vedení klubu z města Beatles však popřelo, že by s brazilským celkem jednalo o přestupu.

Podle spekulací nabízel osmanáctinásobný mistr Anglie za vyhlédnutý cíl, jenž byl mimochodem v minulosti spojován také s Arsenalem či Barcelonou, 18 milionů eur.

To záložník Arthur Melo by měl mít k transferu blíž a to rovnou do Barcelony, které měl dát přednost před Realem Madrid, Manchesterem United i Chelsea.

Katalánci se však zatím s Grémiem nedohodli na výši odstupné. Zatímco Kanárci požadují za svou perspektivní naději 50 milionů eur, aktuální lídr La Ligy by vše chtěl vyřešit jen 25 miliony eur a navíc by Mela ponechal na současném místě na ročním hostování.

Drobný čtyřiadvacetiletý útočník Luan, který je olympijským vítězem z roku 2016, už nastřílel za Grémio 41 ligových branek. Nedávno nastoupil v základní sestavě i v neúspěšném finále MS klubů proti Realu. O tři roky mladší středopolař Arthur Melo začal pravidelně hrát až v roce 2017.