Zlín dostal tip a stoper z Konga může vyměnit řeckou za českou ligu...

Zlín dostal tip a stoper z Konga může vyměnit řeckou za českou ligu...

Zlínští Ševci aktuálně testují stopera Jonathana Kabasele Bijiminea, který hrál naposledy řeckou Superligu za aténský celek Apollon Smirnis a v minulosti prošel nižšími soutěžemi ve Španělsku (Córdoba), Itálii (Perugia) či Francii (Sedan).

Jak se realizačnímu týmu pozdával? "Parametry má, systémově nic nepokazil, je vidět, že má zkušenosti. Jsem rád, že přijel, konkurence se zvýšila," pochválil zkoušeného středního obránce Bohumil Páník.

Ačkoliv vytáhlý třiadvacetiletý zadák z Demokratické republiky Kongo s jedním mezinárodním vystoupením nastoupil i ve vítězném utkání proti Zlatým Moravcům (3:1), o jeho případném setrvání se teprve rozhodne...

"Stal se volným hráčem, dostali jsme na něho tip, všechno se seběhlo rychle," doplnil na mladíkovu adresu sportovní manažer klubu z moravské Letné Zdeněk Grygera.

Protože má devátý tým HET ligy ve svém kádru pouze dva klasické stopery, jeho šance není malá. Rohodne se po sobotním přípravném utkání proti druholigovému Třinci. Pokud v něm ě190 centimetrů vysoký Bijimine obstojí, na turecké soustředění pravděpodobně odletí i on.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.